Гопак пропонують включити у список культурної спадщини ЮНЕСКО

 Гопак пропонують включити  у список  культурної  спадщини ЮНЕСКО

Український народний танець може поповнити список нематеріальної культурної  спадщини Юнеско.  Національна хореографічна спілка України готує для цього необхідні документи. Про це у ексклюзивному інтерв'ю  "Вечірньому Києву" розповів голова НСХУ, професор, Герой України  Мирослав Вантух.

- Цього року плануємо звернутися в ЮНЕСКО, щоб внести наш танець у список  всесвітньої спадщини. Зараз збираємо необхідні документ. Цей танець – це квінтесенція усієї хореографічної культури українців, - розповів Мирослав Вантух.

Генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського наголошує, що сьогодні  українська хореографічна культура затребувана в усьому світі.

- Гопак танцюють у всьому світі, навіть афроамериканці в шароварах! Техніки їм, звісно, бракує, але коли чужинці так шанують українське, це викликає замилування, - зазначив Мирослав Вантух.

Нагадаємо, «Вечірка» розпочинає серію публікацій про Почесних громадян Києва: коли і за що присвоїли їм це звання та чим ці люди прославили столицю України.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook