Навігатор 13-го червня: що цікавого в Києві

Навігатор 13-го червня: що цікавого в Києві

Вечір дискусійний: Діалоги Про Модель сучасного театру


Книгарня «Є» та видавництво «Темпора» представлять десяту зустріч у рамках проекту «Діалоги про». Театральний режисер і актор Андрій Білоус і театрознавиця Ганна Веселовська публічно міркуватимуть про український театр. Поговорять, де Україна на театральній мапі світу. Звернуться до давньої і новітньої історії театру. Вестимуть діалог про тренди, рухи, театральну освіту і майбутнє української театральної сцени. І спробують зрозуміти, з чим конкурує український театр і як йому вибороти свого глядача.
Коли: о 18:30
Де:  книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Вечір в галереї: фотовиставка «Лінія фронту»

Киян запрошують на фотовиставку Lesko Kromplitz - активіста, добровольця, документаліста та воєнного кореспондента «Лінія фронту». Добірка фотографій ілюструє перші місяці бойових дій на Південному секторі АТО з акцентом на звільнення Маріуполя. Автор фото – безпосередній учасник цієї першої успішної операції українських сил, потрапив на штурм міста, взявши до рук камеру та зброю в другий же день свого перебування в лавах добровольчого батальйону. Тому знімки окрім висвітлення фактів, передадуть власні емоції автора від перших днів війни, його особисті відчуття від того, що війна поруч.
Коли: з 19:00 по 22:00
Де: Трансформер, Велика Житомирська 19 Б
Вхід вільний

Вечір в театрі: Холодна м'ята


Малий театр запрошує на виставу за мотивами творів Григора Тютюнника. «Холодна м’ята» – душевна розмова про прості, але такі важливі для кожного речі: стосунки між людьми, пошуки себе, кохання, дружбу, невиразний смуток та великі радощі… Вистава, жанр якої вкладається в формулу «чуттєві оповідання», – обрамлена в стильну та витончену театральну форму ностальгія за нами самими, відвертими, щасливими та нещасними однієї вхопленої миті.
Коли: з 19:00 по 21:00
Де: Малий Драматичний театр, вул. Олеся Гончара, 33
Вартість: 200 грн

Вечір лекційний: Єгипетське коріння Західної цивілізації


Киян запрошують на відкриту лекцію Франческо Тірадрітті, директора Італійської археологічної місії в Луксорі. Сьогодні він розповість про єгипетське коріння Західної цивілізації: від Італійського Відродження до Французької революції. Лекції відбуваються за підтримки Італійського інституту культури в Києві, Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Лекції англійською мовою
Коли: о 17:00
Де: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, вул. Терещенківська, 17.
Вхід вільний за обов’язковою реєстрацією: (044) 235 02 06 або [email protected]

Вечір художній: Василь Перевальський. Живопис, графіка


Киян запрошують на відкриття виставки, присвяченої 80-річчю від дня народження Василя Перевальського - народного художника України, академіка Національної академії мистецтв України, завідувача кафедри графічного мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, професора. Василь Перевальський художник широкого жанрового діапазону, зокрема досить відомий у техніці олійного живопису, автор пам'ятного знака жертвам голодомору-геноциду в Україні, що встановлений біля Михайлівського Золотоверхого собору у Києві, співавтор вітража для червоного корпусу Київського університету імені Шевченка.
Коли: о 16:00
Де: вул. Лаврська 9, корпус 9
Вхід на виставку у день відкриття безкоштовний

Вечір з особливим змістом: «Етапом через пів-Землі: Історія ув'язнення Сенцова і Кольченка»


Киян запрошують на благодійний показ  документального фільму «Етапом через пів-Землі: Історія ув'язнення Сенцова і Кольченка». Уже майже 3 роки Олег Сенцов і Олександр Кольченко відбувають покарання в російських колоніях суворого режиму — у Лабитнангі та Челябінську. У березні ми побували в ключових містах на шляху їхнього етапу і дізналися, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями.
Коли: о 19:00
Де: кінотеатр «Жовтень»
Вхід вільний, натомість ви можете переказати кошти на допомогу сім'ям українських політв'язнів