Кияни масово гинуть на водоймах: рятувальники показали, як діяти

Кияни масово гинуть на водоймах: рятувальники показали, як діяти

За інформацією прес-служби ДСНС, спочатку року на пляжах столиці потонуло 23 особи(минулого року за цей період було 16), з 1 травня з них - 16, з 1 червня - 5. Причина такої великої кількості потонулих - спека у травні і активний відпочинок киян біля водойм. Тонуть переважно чоловіки: хтось лізе у воду на підпитку, хтось нехтує елементарними правилами поведінки у воді.

- Перша причина - купання в невстановлених для цього місцях. Наразі у столиці є 13 пляжів, де можна купатися: там перевірено дно, воду, чергують рятувальники. У інших місцях можуть бути гострі предмети під водою або сильний вир, - зазначає керівник прес-служби ДСНС Світлана Водолага.

Є в столиці місця, де частіше за інші знаходять потопельників. Наприклад, за словами водолазів, на необладнаному пляжі поруч з Пішохідним мостом з боку Труханового острова, де дуже швидка течія і дно засмічене камінням, людина може потрапити у вир, травмувати ноги, і сил не вистачить вигрести.

Як зрозуміти, що людина тоне

Рятувальник Олександр зазначає, що на відміну від поширеної думки, що людина коли тоне, кричить, це не так. Насправді в неї не вистачає сил кричати. На що потрібно звернути увагу:

- Людина, коли починає тонути, робить хаотичні рухи, підборіддя знаходиться у воді, вона пірнає до носа, і ми бачимо, що якщо у людини довге волосся, то воно вже на очах. Тобто людина вже його не вбирає з очей і не може це контролювати, - пояснює Олександр.

Що робити

Якщо бачите, що людина тоне, то перш за все потрібно викликати рятувальників за номером 102. Потім пливти до потопаючого та намагатися його врятувати (але у ДСНС закликають розраховувати свої сили, що не трапилося, що потопельників буде вже двоє). При цьому не можна підпливати до людини, що тоне, спереду, можна ззаду або збоку, щоб вона не потягнула на дно свого рятувальника. Після того як ви дістанете його на берег, потрібно зробити штучне дихання через носову хустинку або бинт, щоб захистити себе від його слини. Якщо немає нічого, то не потрібно робити штучне дихання, а можна спробувати врятувати постраждалого, роблячи серцево-легеневу реанімацію, Для цього потрібно швидко та сильно натискати на грудну клітину. При цьому голову потерпілого потрібно повернути убік, щоб він не захлинувся водою. Має бути близько 100 натисків за хвилину.

Якщо біда трапилась з вами

Якщо ви відчуваєте, що сили скінчились і ви починаєте тонути або ноги звело судомою, Олександр радить не панікувати, лягти на спину та розлабитися. Адже саме у такій позі вода вас утримуватиме на поверхні.

- Людина тоне, коли починає боятися, - додає рятувальник.