Andriyivsky Fest повертається на Поділ

Andriyivsky Fest повертається на Поділ

З 18 по 24 червня на фестиваль Andriyivsky Fest до Києва приїдуть театральні колективи із восьми європейських країн. Організатор - столичний театр "Колесо" з ініціативи художнього керівника театру, народної артистки України Ірини Кліщевської.

Камерне театральне мистецтво сьогодні розвивається не менш потужно, ніж мистецтво великої сцени. Камерна сцена дає можливість акторам та режисерам говорити з публікою на інтимні, душевні теми без зайвого пафосу. Це чудове місце для експериментів як для акторів, так і для режисерів та сценографів, - розповідає художній керівник театру «Колесо» Ірина Кліщевська.

Цього року участь у фестивалі візьмуть митці Литви, Естонії,  Греції, Болгарії. Франції, Білорусі, України та Грузії. Відкриє фестиваль один з найпопулярніших у світі театральних колективів - Вільнюський міський театр під керівництвом  Оскара Коршуноваса з виставою «Божевільний» за Миколою Гоголем.

 Грецькі актриси у виставі «П’єта»  порушують теми релігійності людини, досліджують моменти  переживання жінки в найгостріші хвилини життя. У виставі білоруського театру з м.Гомель актори говорять про проблеми морального та етичного вибору між гідністю та власними потребами. 

Колеги з болгарського м. Русе познайомлять  глядачів з сучасною балканською поезією та бардівською піснею. Українська програма представлена трьома виставами. «Таїна буття» від Запорізького театру ім. Магара стала переможцем Українського формату фестивалю.

Спеціальне запрошення генерального директора фестивалю – вистава Херсонського академічного театру ім.Куліша – «Кицька на згадку про темінь» . Показ вистави відбудеться на відкритому майданчику у дворі театру, в якому поєднається драматичне та кулінарне дійство. Господарі фестивалю покажуть виставу "Жінки Моцарта".

– Фестивальний рух ми почали давно. І проводимо практично щороку, з перервами, які скоріше пов'язані з економічними і фінансовими труднощами, а не нашим бажанням або небажанням. Перша спроба фестивалю була в середині 1990-х, – нагадала Ірина Яківна. – Ми тоді провели "Слов'янські зустрічі". Це був для нас величезний досвід. Однією з особливостей було два журі на фестивалі! Паралельно з професіоналами працювали студенти театральних вишів, які потім активно проявилися в журналістиці, зокрема і театральній. Потім був фестиваль моновистав "Відлуння" А згодом ми зрозуміли, що вже хочеться чогось більш масштабного. Так виник фестиваль камерних вистав Andriyivsky Fest. Вперше ми провели його минулого року. Нас фінансово підтримало Міністерство культури. Хоча було дуже важко. І навіть не стільки знайти цікавих учасників, скільки пройти всі процедури оформлення документів тощо.

 А ще цього року фестивальні вистави йтимуть не лише на сцені «Колеса», а  й  на сцені Театру на Липках.

До речі, нещодавно театр «Колесо» відсвяткував своє 30-річчя!

Створювалося "Колесо" за зразком французьких кафе-театрів на Монмартрі, але в українському варіанті, - розповідає Ірина Кліщевська, - Самобутність нашого театру полягає не тільки у зовнішніх атрибутах кафе-театру. Невеличкий за розміром театральний зал, камерна сцена, маленьке затишне кафе все це створює неповторну атмосферу, глядачі стають співтворцями кожної вистави.

Сьогодні в репертуарі театру – понад 40 вистав. Найскладнішим був час, коли розвалювалася вся система. На той час у столиці було близько 70 театрів-студій. І головним завданням було - не стати схожими на інших. Вижили - найсильніші.

- Скептики запевняли, що на народних традиціях, на фольклорі, на „шароварщині" далеко не заїдеш.  Але Кліщевські довели, що  народні традиції - це не лише фольклор, шаровари й вишиванки, це саме Життя в його багатогранності й усій повноті, це взагалі Мистецтво -- впевнена народна артистка України Ірина Кліщевська.

Нагадаємо, на вулиці Костьольній заспівали посли.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.