Більше 150 тисяч користувачів зареєструвалися у системі «Громадський бюджет Києва»

Більше 150 тисяч користувачів зареєструвалися у системі «Громадський бюджет Києва»

На сьогодні електронна система «Громадський бюджет Києва» (ГБ) налічує вже більше 150 тисяч активних користувачів. Ажіотаж під час подачі проектів на третій ГБ свідчить і про довіру до ГБ, і що треба очікувати значного приросту аудиторії після завершення голосування у вересні: зі 150 тис. до 250 тис. киян. Про це під час брифінгу повідомив спів-координатор Громадського бюджету Києва, радник першого заступника голови КМДА Сергій Лобойко.

- Фактично цей інструмент працює у Києві тільки півтора роки, але він вже став найдієвішим інструментом е-демократії щодо долучення мешканців до розвитку міста. ГБ приваблює нових ініціаторів, частка яких зараз складає біля двох третин. Важливо, що ГБ має високу довіру серед молоді. Вона постійно зростає. Серед ініціаторів проектів, якщо брати вік до 35 років, вона вже досягла 50%, – зазначив Сергій Лобойко.

Він зауважив, що ГБ починає перетворюватися із конкурсу проектів у механізм об’єднання активних киян у команди, що призведе до розвитку експертності громадського сектору.

- Технологія електронної системи ГБ стимулює до об’єднання всю аудиторію ГБ. Вже зараз до ініціаторів проектів ГБ-3 виявили бажання долучитися тисячі киян. Є команди проектів, які за кілька днів об’єднали через е-систему ГБ понад 70 прихильників, – сказав Сергій Лобойко.

Нагадаємо, кияни подали 1160 пропозицій на Громадський бюджет-3, це на 30% більше, ніж минулого року. Голосування киян за проекти заплановано з 24 серпня до 15 вересня. Його результати визначать проекти-переможці, які втілять у 2019 році. Запланований обсяг фінансування ГБ з міського бюджету Києва складає 150 мільйонів гривень.

Нагадаємо, кияни подали проектів на понад 700 млн грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!