Борги киян за комунальні послуги зростають – ОСББ ідуть до суду

Борги киян за комунальні послуги зростають – ОСББ ідуть до суду

Українські ОСББ відкрито вступають у боротьбу зі злісними неплатниками внесків і комуналки. На них подають до суду та, врешті, стягують борги примусово. З кимось виходить домовитися про реструктуризацію, але багатьма боржниками в результаті займається виконавча служба, а там і до арешту майна недалеко. Основний потік позовів юристи зараз спостерігають в Києві та Одесі, але борються з неплатниками і в інших містах. Хтось не задоволений рішеннями правління своїх будинків, у кого-то просто немає грошей. Проте, так чи інакше, утримання будинків стає все складнішим завдання для організацій, відповідно, виникає більше фінансових суперечок.

Зростання кількості позовів більшою мірою пов'язане зі збільшенням числа самих об'єднань, кажуть експерти.

Якщо з мешканцями не виходить домовитися полюбовно, правлінню не залишається нічого іншого, як шукати правди у судах. Часто рішення можна отримати вже за 15 днів, проте, є випадки, коли чекати доводиться роками. Зате результат, як правило, завжди на користь ОСББ.

У першу чергу, до судів подають на найбільш злісних неплатників, чиї заборгованості перевищили понад 3 тис. грн. Але є і такі, де борги можуть становити і кілька десятків тисяч гривень.
Після судів за боржників впритул береться виконавча служба, яка може подати прохання про обмеження виїзду за кордон, заарештувати і забрати на штраф-майданчик авто. Часом доходить навіть до примусового вилучення вартісної побутової техніки та електроніки.

Частіше боржники, розуміючи ситуацію, погоджуються оплатити борги. Але буває і так, що у людини реально немає коштів для оплати, і стягувати з нього просто нічого, кажуть юристи. Тоді, найімовірніше, суд прийме рішення про щомісячне списання третини зарплати або пенсії боржника у рахунок сплати боргу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.