Киянам покажуть прикраси мисливців на мамонтів, яким 20 тисяч років

Протягом двох тижнів, починаючи з 15 червня, Національний музей історії України демонструватиме оригінали унікальних мистецьких виробів, створених мисливцями на мамонтів понад 14 тисяч років тому.
Виставка "Мистецтво мисливців на мамонтів" серед інших експонатів представить десять унікальних виробів з кістки – мистецькі твори ранньої кам'яної доби, знайдені в Україні на двох стоянках мисливців на мамонтів: Мізинській (Чернігівська обл.) та Кирилівській (м. Київ). Одна з пам'яток Мізинської стоянки – особливо унікальна. Це кістяний браслет, прикрашений одним із найдавніших зображень меандрового візерунку, а також стилізованими жіночими фігурками – "пташечками", щоприкрашені геометричним орнаментом.
Ці пам'ятки є надзвичайно цінними, і потребують особливих умов зберігання через свою вразливість. Зокрема браслет з меандровим візерунком зібраний з понад тридцяти фрагментів. Востаннє ці вироби експонували у 2004–2005 роках на виставці у Національному природничому музеї Франції. Обов'язковою умовою експонування, завдяки якій Україна тоді погодилася надати Франції свої пам'ятки, було створення їхніх копій у всесвітньо відомій реставраційній майстерні Лувру. Саме ці копії і представлені у постійній музейній експозиції. Але у другій половині червня у гостей музею буде можливість побачити пам'ятки мистецтва, деяким з яких вже близько 20 тисяч років.
Відкриття виставки – у п'ятницю, 15 червня, о 14:00. На презентацію виставки вхід вільний.
Коли: з 15 червня до 30 червня
Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.