Для пасажирів автобусів Києва розробили спеціальну навігацію

Для пасажирів автобусів Києва розробили спеціальну навігацію

Днями відбувся «Kyiv Gov Jam 2018»​, у рамках якого небайдужі та активні брали участь у створенні державних сервісів. За 48 годин учасники хакатону, які об’єдналися у шість команд, створили відповідно шість прототипів нових сервісів.

Першим презентували чат-бот, який допомагає українцям отримувати від держави ті привілеї, які передбачені законом, але більшості громадян невідомі. Приміром, компенсацію до 18% вартості навчання на контракті.

Наступними були навчальна схема для депутатів сільських рад, «кар'єрний консультант» від державної служби зайнятості та онлайн-платформа для пояснення державних реформ.

Одна з команд також представила проект сумочки для собачників, яка заохочує хазяїв прибирати за своїми улюбленцями під час прогулянок. 

Перемогла команда «Glory designers», яка вирішила допомогти пасажирам наземного транспорту.  Учасники презентували проект навігації на автобусних зупинках і зонування всередині громадського транспорту.

– Коли люди заходять у транспорт, вони в першу чергу думають, де знайти місце, щоб стати, не кажучи про те, щоб сісти, – пояснили розробники проекту. – Чітко окресливши місце, де можна стояти і як треба рухатись салоном, пасажири будуть дотримуватися цих правил. У ході дослідження виявилось, що людей можна організувати, якщо робити це правильно, а якщо залишити ситуацію хаотичною, вона буде хаотичною й надалі. 

Так, у тролейбусах і автобусах будуть позначені спеціальні зони для стоячих місць. Завдяки навігації на землі та на підлозі транспорту потоки людей, що заходять і виходять, не перетинатимуться. Так само продуманий шлях пасажирів з візками, великими сумками та валізами. 

Ідею навігації на підлозі автори запозичили у японського метрополітену, де вже довгий час діє ця система. Щоб продемонструвати наочно дію навігації, команда намалювала імпровізований автобус на тротуарі біля зупинки транспорту. 

Переможці «Kyiv Gov Jam» отримали право на безкоштовну участь у міжнародному форумі «Innovation Market», який відбудеться 21-23 листопада в Міжнародному виставковому центрі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.