За несплату комунальних послуг – «світить» реальний термін

За несплату комунальних послуг – «світить» реальний термін

В Україні лише за один минулий рік нарахували тисячі випадків крадіжок електроенергії та води - бажаючи заощадити на оплаті "комуналки", багато українців свідомо йдуть на порушення закону, а після викриття отримують статус вже судимих громадян і засуджуються до тюремних термінів. Іншими словами, бажаючи заощадити 100-200 грн на місяць, стають злочинцями, передає protokol.
Лише у Києві протягом минулого року виявили 3063 випадки безоблікового користування електроенергією: 1 879 випадків серед побутових споживачів і одна тисяча сто вісімдесят чотири - серед промислових.
- "ДТЕК Київські електромережі" постійно проводить рейди, щоб виявити порушників. Наприклад, в 2017-му було проведено 1685 таких рейдів, - розповіли у прес-службі компанії.

Виявивши самовільне підключення, співробітники компанії-енергопостачальника складають акт про порушення і відключають електропостачання такого споживача. Згідно із законом, якщо споживач підключений до електромережі в обхід лічильника, то компанія зобов'язана робити донарахування. У разі несплати клієнтом нарахувань за спожиту електроенергію компанія звертається до суду для примусового стягнення заборгованості. Так, в 2017-м в суд було передано 221 справу. Всього ж список найбільш злісних боржників-порушників компанії складається з 60 споживачів, які накопичили борги від 20 до 200 тис.грн.

Зараз у держреєстрі судових рішень нараховується близько 1200 вироків і рішень за фактами розкрадання електроенергії і тепла і близько 300 - за воду. Величина збитків коливається від 10 до 80 тисяч грн - в сумі це десятки мільйонів вкрадених у постачальників грошей. Чимало прикладів того, як викриті розкрадачі електроенергії отримували по году-два обмеження свободи і штрафи від 10 тис.грн до 20 тис.грн.
Одне із останніх таких рішень виніс Корсунь-Шевченківський райсуд Черкаської області: місцевого жителя він засудив до 2 років виправного центру за те, що той рік і два тижні крав електроенергію. Сума збитків близько 80 тис.грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.