На київському хакатоні створюють корисний держсервіс

На київському хакатоні створюють корисний держсервіс

У столиці триває Kyiv Gov Jam 2018 – хакатон зі створення послуг у державному секторі.

Він є частиною заходу «Global Gov Jam», який відбувається одночасно у багатьох містах світу. Головне його завдання – за дві доби створити сервіс із покращення державних послуг.

– У джазі «джем» починається з того, що хтось задає певний ритм, настрій, який підхоплюють інші учасники. Тут немає завчасно підготовленої партитури, все народжується безпосередньо під час «джему». Кожен із учасників має свій смак, унікальні таланти і вони об’єднуються в команди, щоб створити щось гармонічне, – пояснив ментор і співорганізатор заходу Родіон Сорокін.

Для «джему» потрібен поштовх; ним є секретна тема, яка об’єднує «джеми» по всьому світу. Її оголосили онлайн із штаб-квартири «Global Gov Jam» у місті Данді (Шотландія).

Після цього київські учасники створили команди навколо кількох найцікавіших ідей потенційного сервісу. Для його створення вони мають чітко окреслити проблему, поспілкувавшись із потенційними споживачами послуги – звичайними людьми з вулиці. Подальша ціль – покроково дійти до вирішення завдання і зробити прототип майбутнього сервісу. На все про все у них є 48 годин.

– Сервісу без користувача не буває, – підкреслює експерт з клієнтського досвіду Олег Косс. – Тільки взаємодія творця і клієнта допомагає створити сервіс. Він є необов’язковим, але з ним має бути краще, ніж без нього.

Олег Косс – один із менторів, які допомагають командам і знайомлять їх з практиками сервіс-дизайну в Україні. Незабаром ми дізнаємося, що у них вийшло, адже свій результат кожна команда представить вже в четвер, 7 червня.

Відео: Марія Лисенко

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.