Юридичні консультації просто неба: у Києві влаштували фестиваль “Я маю право!”

Юридичні консультації просто неба: у Києві влаштували фестиваль “Я маю право!”

Валерія Самошина, Наталя Плохотнюк

Перші вихідні літа, парк ім. Тараса Шевченка наповнився музикою, іграми та дитячим сміхом. Тут зібралися діти та дорослі на свято з нагоди Міжнародного дня захисту дитини – фестиваль “Я маю право!”

Організатори дійства - Міністерство юстиції України, КМДА, Координаційний центр з надання правової допомоги, Головне територіальне управління юстиції у м. Києві та Київський палац дітей та юнацтва.

Тривав захід увесь день.  Понад 15 локацій для дітей та дорослих: квести, ігри на правову тематику,  майстер-класи, ранкова йога, руханки, призи, лекторії, вікторини на правову тематику, безоплатні юридичні консультації, фільми просто неба, флеш-моби та багато інших розваг, під час яких діти мали змогу познайомитися із законами нашої держави та правами, які вони мають.

Найбільше інформаційно-інтерактивних локацій підготував Київський Палац дітей та юнацтва. Кожен відділ Палацу презентував найцікавіше. Тут діти мали змогу ознайомитися із Конвенцією ООН про права дитини, пограти у цікаві та розвиваючі ігри, взяти участь у майстер-класі з надання першої медичної допомоги, ознайомитися з роботою юних журналістів, пограти в шахи з чемпіонами Європи, виготовити повітряного змія чи робота…..

Інструктували юних громадян і патрульні поліцейські. Вони підготували зони для виготовлення світловідбиваючих елементів, набуття навичок ПДР (для молодшої вікової категорії), домедичної допомоги, демонстрації спеціальних засобів, патрульних автомобілів та велосипедів.

Цікаве дозвілля влаштували також і для батьків: вони відвідали лекцію про цькування в школі, дізналися про те, як захистити права дитини, і все про аліменти, перевірили свої знання прав людини, а також отримали безоплатні юридичні консультації. 

Під час Фестивалю було нагороджено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків “Я маю право!». Голова Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України Андрій Бутенко представив переможців конкурсу.

«Вже 12 років ми проводимо цей конкурс. Однак ми не відбираємо найкращого художника. Ми відбираємо дітей, які вклали душу в свій малюнок. Адже, щоб зробити малюнок про свої права, потрібно щонайменше прийти до батьків і спитати про свої права. Так про права дізнаються не лише діти, а й часто – їхні батьки», - зауважив Андрій Бутенко.

Він повідомив, що на конкурс було надіслано понад 6 тисяч робіт, з яких 32 було обрано конкурсною комісією.

«Завдяки таким фестивалям діти можуть побачити, що юстиція і захист прав – це не якісь незрозумілі й абстрактні слова. Це те, що стосується кожного з них. Адже коли дитина з самого народження усвідомлює, що таке право і як його захищати – це дає нам шанс побудувати сильну демократичну, правову державу», - наголосив Міністр юстиції Павло Петренко.

За словами директора місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Сюзан Фрітц, Україна, відзначаючи День захисту дітей впродовж 20 років, демонструє свою відданість справі захисту прав дітей.

Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс подякувала організаторам за проведення фестивалю та Уряду й Міністерству юстиції за роботу в сфері захисту прав людини: «Права людини починаються з прав дитини»,  - наголосила Джованна Барберіс.

Народний депутат Ірина Луценко додала, що разом з Міністерством юстиції депутати створили у Верховній Раді міжфракційне об’єднання «Чужих дітей не буває», куди увійшло близько 100 народних депутатів. За підтримки об’єднання прийнято багато законів, які стосуються запобігання домашньому насильству, збільшення відповідальності батьків, які не сплачують аліменти, отримання додаткового забезпечення батьками хворих дітей.

Фото прес-служби Київський Палац дітей та юнацтва

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.