У Рудому лісі фіксують окремі осередки горіння: як це впливає на Київ

У Рудому лісі фіксують окремі осередки горіння: як це впливає на Київ

Пожежу у Чорнобильській зоні наразі не вдалося повністю ліквідувати. За офіційним повідмленням ДСНС станом на 06:00 6 червня за даними авіарозвідки спостерігаються окремі осередки горіння та задимлення на площі близько  5 га.

- До гасіння пожежі залучено 35 од. тех. та  150 чол., з них від ДСНС 22 од. тех. та 130 чол. Авіацією ДСНС з початку робіт здійснено 27 скидів (114 тонн) з них літаками АН-32П здійснено 10 скидів води (80 тонн), вертольотом Мі-8 здійснено 17 скидів води (34 тонни). Сили і засоби зосереджені в районі с. Копачі, - зазначають рятувальники.

Радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема:

 У місті Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень - до 30 мкР/год).

У місті Чорнобиль радіаційний фон складає 22,45 мкР/год (безпечний рівень - до 50 мкР/год).

На промисловому майданчику Чонобильської АЕС радіаційний фон складає 44,27 мкР/год (безпечний рівень - до 140 мкР/год).

Нагадуємо, що 5 червня о 10:10 у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га.

На повідомлення про пожежу у Рудому лісі - так називають найбільш забруднену радіацією ділянку Чорнобильської зони відреагували на найвищому рівні. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зауважив, що ситуацію постійно моніторять і контролюють.

Офіційну інформацію оприлюднив і голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган. Він теж підтвердив, що, дійсно, горіла ділянка «Рудого лісу». Вигоріло більше 10 гектарів. А також опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці звіти, які надходять щодо радіаціного стану в області.

До слова, скептикам, які із обережністю ставляться до повідомлень влади щодо радіаційного фону (а серед киян таких чимало) можуть моніторити радіаційний фон усієї України на спеціалізованому сайті - opyt.com.ua. Дані з супутників повністю підтверджують члова чинвників - у Києві наразі нема підвищення радіаційного фону.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.