Топ-5 наймоторошніших місць Києва

Топ-5 наймоторошніших місць Києва

З числом 13 пов’язано багато прикмет та забобонів.  В різних куточках світу  вважають цифру «13» містичною, побоюючись її. Але ж ми в це не віримо!  І щоб не нудьгувати  в такий день вдома Вечірка, підібрала «наймоторошніші» та найцікавіші місця у столиці, які буде доречним відвідати саме у п’ятницю 13. 

Стіна пам'яті на Байковому кладовищі

Приміщення крематорію на Байковому кладовищі навіває сум, але неподалік є об'єкт із цікавою і печальною історією - Стіна пам'яті.

У 1967 - му році архітектори Ада Рибачук і Володимир Мельниченко запропонували створити меморіально-обрядовий комплекс. Панно складалося з скульптурних композицій: Квітучий сад, Дощ, Веселка, Весна, Любов та багатьох ін. Гігантська робота була завершена в грудні 1981 року, залишалося тільки покрити стіну глазур'ю, але несподівано влада прийняла рішення - стіна пам'яті не є витвором мистецтва, яке має бачити радянська людина, вона  «чужа» основам і принципам соціалізму. Результати титанічної і багаторічної праці художників-монументалістів просто залили бетоном.

Адреса: вулиця Байкова, 16

Дуже моторошне місце - підземна в'язниця НКВД

Вона знаходиться в самому центрі Києва на території старовинної Київської фортеці. Вхід в підземелля був заборонений за часів СРСР, а коли поруч побудували станцію метро «Печерська», то ходи до в'язниці затопило ґрунтовими водами. До всього іншого в 1950-і роки, коли зводили житловий масив, лаз в підземелля заклали бетонними плитами. Не дивно, що в'язницю виявили тільки в наш час, коли почали будувати елітні висотки.

Ті, кому вдалося проникнути туди до того, як вхід у підземну в'язницю знову засипали, розповідають про трубу широкого діаметра і кріпленнях для вагонетки всередині, а також про величезні цистерни.  Є припущення, що у вагонетках радянські спецслужби могли перевозити трупи жертв репресій у Дніпро, а в цистернах була кислота -  від людей не залишалося й сліду.

Адреса: перетин вулиць Івана Кудрі, Чигоріна і Перспективною

За станцією Арсенальна в парку Аскольдова могила знаходиться аномальне місце, там розташований  Зелений театр

Місце оповите містикою і таємницями. Про «зеленку», як її називають в народі, ходить стільки легенд та історій, що вже складно відрізнити де правда, а де вигадка.Зелений театр був побудований на руїнах фортечної споруди середини 19-го століття. Це місце вважається містичним. За свою історію «зеленка» постійно то горіла, то у неї били блискавки. Там частенько  збираються «неблагонадійні» особи. Крім того, неподалік був цвинтар самогубців і померлих немовлят.

По-друге, в радянські часи, кажуть, злочинці залишали саме там тіла пограбованих і вбитих гостей столиці. Все це не додає репутації цьому гарному місцю на схилах Дніпра.

Адреса: Паркова дорога, 4

Дивовижне видовище - кладовище кораблів

У 1862 році в Києві з'явилося підприємство з сталеливарним виробництвом, яке заснував інженер-технолог Федір Донат. З 1931 року завод уже випускав пароплави, буксири, тощо. З часом завод закрили. На його території знаходиться відстійник пасажирських пароплавів, буксирів, яхт, плавучих кранів і інших плавзасобів. Велика частина із них вже не підлягає ремонту і знаходиться в аварійному стані. Подивитися на єдине в Києві кладовище кораблів, може кожен.

Адреса: вулиця Електриків, 26

Готична історія телецентру «олівець»

У 1962 році міськвиконком офіційно ухвалив ліквідувати єврейський некрополь поблизу вулиці Мельникова - там задумали зводити телецентр. Проте до справи дійшло аж у 1983 -році. Мабуть місце далося взнаки, бо київський «хмарочос» виявився довгобудом... Здали «олівець» аж у 1992-му, і одразу ж поповзли різні чутки про погану енергетику...  Бо ж що доброго може бути на місці кладовища?

 –Телецентр  побудований на кістках, які варварськи потривожили, - упевнений біоенерготерапевт  Ігор Чудо. 

Нагадаємо, киянам нагадали про «залізних коней» у метро

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.