«Блакитні» люди з’явилися у центрі Києва

«Блакитні» люди з’явилися у центрі Києва

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм. З цієї нагоди у парку ім..Тараса Шевченка відбувся флешмоб. Організатор заходу "Мы вместе - Сообщество особых семей". На захід завітали мами з дітьми хворими на аутизм, психологи та педагоги, які розповіли більше про цю хворобу, песики - каніс-терапевти, які допомагають у реабілітації таких дітей.

Ольга та Ліка, які допомагають пораненим бійцям АТО та дітям з особливими потребами.

Учасники флешмобу одягли речі блакитного кольору(блакитний колір вважають символом аутизму), дітям роздали блакитні кульки, провели майстер-класи для дітей.

Вікторія Василевська, керівник проекту "Центр соціально-психологічної реабілітації 9/11", який займається допомогою дітям з аутизмом наголошує на необхідності визначити аутизм якомога раніше.

Психолог проекту "Центр соціально-психологічної реабілітації 9/11", Анна Надєждіна зазначає, що до 3-х років визначити аутизм хоча й можливо, але складно. І розповідає про симптоми, на які потрібно звернути увагу батькам.

- Потрібно звернути увагу як дитина контактує з батьками, чи дивиться в очі, чи стежить поглядом за іграшкою, чи показує пальчиком на те, що хоче.

Психолог запевняє, що такі діти з допомогою дорослих – тьютора або вчителя можуть навчатись у інклюзивному класі поруч із здоровими ровесниками.

Юлія Дашкова – одна з організаторів заходу прийшла разом з 7-річним сином Артемом, у якого аутизм. Хлопчик вчиться у спеціальній школі «Надія».  Жінка розповіла, що з проблемами прийняття соціумом таких дітей стикається все життя сина. У Артема великі проблеми з комунікацією.