Як реконструюють парк Дружби народів у Києві

Як реконструюють парк Дружби народів у Києві

Як вже повідомляла «Вечірка», парк «Муромець» (колишній «Дружби народів», готують до реконструкції за проектом київських скульпторів і ландшафтних дизайнерів, які перемогли у конкурсі.

Скульптор Володимир Журавель, роботи якого прикрашають Поштову площу і у вихідні були пошкоджені вандалами, розповів про задуми для парку на Трухановому острові.

-Нажаль, паралельно зараз думаю як відновити і укріпити зламану карту Києва на Поштовій, - говорить Володимир Журавель. – Але ми з друзями створимо ще одну карту – об’ємну. Це буде древній Київ, з вулицями і спорудами, який охоронятимуть символічні давньокиївські богатирі. Така скульптурна група буде у глибині парку на круглій площі. Всього у нас намічено створити три площадки, декілька локацій, які ритмічно чергуватимуться, аби довга тополина алея не була одноманітною.

-Під майбутню скульптуру Іллі Муромця постамент почали готувати ще восени. Нині там вже є основа і два величезні камені, наче скали…

-Ця локація із сквером так і називатиметься – «Іллі Муромця». Влітку, за графіком, маємо вже встановити скульптуру. Складно працювати над фігурою коня, я поки не дуже поспішаю, хочу, щоб було досконало. Працювати в таких розмірах важко – висота від копит коня до голови богатиря, що сидить на ньому – 4 метри. Це буде робота з бронзи.

Далі у парку задумана «Алея спогадів», з цікавими локаціями, доріжками для вело транспорту, куточками для сімейного відпочинку. Намагатимемося надати їй максимум комфорту. Ще одна локація – з штучним невеликим болотом і містком – буде з містичним антуражем.

Що стосується рослинності і галявин, то спеціалісти запропонували додати трохи різноманітних яскравих у цвітінні кущів, дерев. Але ті рослини,  що там ростуть ніхто не чіпатиме, тільки видалять сухостої.