У Києві починаються Дні Франкофонії: програма найцікавіших подій
Щорічний міжнародний фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та головних цінностей сучасного світу, цьогоріч відбудеться з 17 по 27 березня. Киянам підготували низку виставок, кінопоказів та літературних презентацій.
Міжнародний день Франкофонії святкується 20 березня. Аби мешканці столиці мали змогу долучитися до культури франкомовних країн, посольства організовують різноманітні заходи.
- У широкому сенсі франкофонія - це громада, яка поділяє спільні цінності. Вона об'єднує франкомовних людей, яких у світі близько 274 мільйони, та пропагує свободу, мир, демократію, права людей та солідарність. У 2018-му провідною темою Днів Франкофонії стала підтримка свободи слова, - зазначила радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле.
КАРИКАТУРИ
Однією з яскравих ілюстрацій свободи висловлювання є карикатури. 21 березня в Izone (вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться круглий стіл з карикатуристами різних країн, які обговорюватимуть тему "Карикатури: малюючи можливості для свободи слова в перехідній країні". Серед учасників - Олег Смаль та Володимир Казаневський (Україна), Фелікс Шаад (Швейцарія), Родо (Франція), Жан Сондрон (Бельгія). Дискусія проходитиме з показом карикатур, також художники влаштують студентам майстер-класи. Вхід вільний.
ВИСТАВКИ
17 березня о 17.00 в галереї "Триптих" (Андріївський узвіз, 34) відкривається фотовиставка "Шукаючи Леніна". Швейцарський фотограф Нільс Акерман та французький репортер Себастьєн Гобер подорожували Україною, намагаючись зафіксувати долю повалених соціалістичних монументів. Різне ставлення до пам'ятників Леніна, на думку авторів проекту, виразно ілюструє пошук нової ідентичності в нашій країні. 27 березня о 18.30 всі охочі можуть долучитися до дискусії "Ленінопад як трансформація урбаністичної свідомості в Україні" за участі Себастьєна Гобера, письменника Олександра Михеда та режисерки фільму "Ленінопад" Світлани Шимко.
З 23 березня по 11 квітня в Національному музеї Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12) покажуть мультимедійний проект фотохудожниці Катрін Гфеллер "Голоси в Києві". Вона зобразила Київ як динамічне місто в перехідний період, роздумує над його минулим, теперішнім та майбутнім його як європейського мегаполіса. До проекту долучилися Оксана Забужко, Андрій Курков та Ірина Цілик, що поділилися своїм баченням Києва.
ЛІТЕРАТУРА
З бельгійською франкомовною драматургією - від класика Моріса Метерлінка до сучасного Жака Де Деккера, який приїде до Києва, - познайомлять у спеціальному випуску журналу "Всесвіт". Його у столиці представлять тричі - 23 березня о 14.30 в Інституті філології КНУ (бул. Шевченка, 14, ауд. 63), о 18.00 в театрі "Сузір'я" (вул. Ярославів Вал, 14б, за участі Лариси Кадирової) та 24 березня о 17.00 в кнайп-клубі "Купідон" (вул. Пушкінська, 1-3/5).
26 березня о 19.00 в кнайп-клубі "Купідон" (вул. Пушкінська, 1-3/5) презентують українські переклади книжок квебекських авторок. Це зворушлива автобіографія "Книжкова обитель" Домінік Фортьє та інтелектуальний роман "RU" Кім Тхюї.
ТЕАТР
Усіх, хто знає французьку та любить театр, 26 березня о 19.00 запрошують на виставу "Ціпок на лапах, або мистецтво красиво розлучатися" за п'єсою Жоржа Фейдо в театр "Колесо" (Андріївський узвіз, 8). Грає Франкомовний театральний колектив "Маленький стілець". Жорж Фейдо жив в часи Мольєра, його комедійний водевіль - про закоханих і гроші.
КІНО
22 березня о 19.30 у кінотеатрі "Ліра" (вул. Вел. Житомирська, 40) покажуть фільм "Хлопчик на мосту" Петроса Хараламбуса (Кіпр, 2016). В основі стрічки - роман англо-кіпріотки Еві Макіс «Земля золотого яблука» про 12-річного хлопчика Сократуса. Його двоюрідний брат і кращий друг Маркос звинувачений у вбивстві. Сократус, вірячи в його невинність , намагається докопатися до правди і починає власне розслідування.
Також в кінотеатрі "Ліра" демонструватимуть картину "Те, що треба для життя" Бенуа Пілон (Канада, 2008) - як у ескімоса Тііві виявили туберкульоз і відправили на лікування у Квебек, в абсолютно чужий йому світ.
Завершить Дні Франкофонії показ фільму "Століття Тентена", присвячений відомому бельгійською герою коміксів (27 березня о 19.00, медіатека Французького інституту, вул. О. Гончара, 84). Всі стрічки демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами, вхід вільний.
ДОВІДКА
Термін “франкофонія” вперше вжив у 1880 році географ Онезім Реклю на позначення людей і країн, які говорять французькою. У 1970 році була заснована Міжнародна організація Франкофонія (МОФ) як агентство культурного і технічного співробітництва. Організація об'єднує 56 членів, а також 14 спостерігачів. Головним критерієм для вступу до організації є не лише ступінь володіння французькою мовою населенням тієї чи іншої держави, а культурні зв'язки з Францією. З 2006 року Україна є спостерігачем цієї організації.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.