У Києві затоплення не буде: де чекати високу воду

Як відмітили у Державному Агентстві водних ресурсів, виходячи з гідрометеорологічної ситуації, що склалася у басейнах річок України нині, та за поступового, а не стрімкого, танення снігу при незначних плюсових температурах у березні, у середині квітня - травні можна очікувати, що на більшості річок України весняне водопілля 2018 року буде переважно близьке і трохи вище за минулорічне. Масового затоплення річкових заплав та досягнення небезпечних відміток, за попередніми оцінками, не передбачається.
Каскад Дніпровськиїх водосховищ накопичуватиме вологу та у разі потреби пропустить у розрахунковому режимі весняне водопілля. Тому Києву та всім придніпровським містам весняного танення боятися не варто. Головне не допустити підтоплення міських територій, особливо на низинах і у руслах малих річок Києва: Либеді, Нивки, Сирцю, Совських ставків, Дарницького меліоканалу, інших. Для цього слід позбутися льодового покриву якнайшвидше, розчистити дельти цих річок від криги.
За даними «Київавтодору», у столиці є 268 понижених місць на вулицях, де після сильних злив накопичується багато води. Це площа Перемоги, Шулявка, вулиця Фрунзе, Лівобережна площа та багато інших. З тих місць зараз активно вивозять сніг. Двірникам теж варто приділити особливу увагу звільненню від снігу при домових територій біля фундаментів будинків, аби тала вода не потрапляла у підвали. Нажаль, про це масово «забувають», особливо біля будинків, що стоять на пагорбах.
До високої води спеціально підготувалися
Держводагентством та водогосподарськими організаціями, що знаходяться у сфері його управління, здійснюється постійний аналіз результатів спостережень за гідрологічним і льодовим режимом річок, водосховищ та водогосподарських систем, забезпечується моніторинг дотримання встановлених режимів роботи Дніпровського каскаду водосховищ, Дністровського водосховища та водосховищ комплексного призначення у басейнах інших річок.
Як коментують ситуацію у відомстві, водогосподарськими організаціями Держводагентства обстежено та приведено у готовність гідрометричні споруди на водомірних постах, меліоративних системах та каналах для здійснення гідрологічних спостережень під час пропуску льодоходу, повені та паводків; забезпечено перевірку технічного стану гідротехнічних споруд (включаючи захисні) на річках, водосховищах, ставках, інших водоймах, меліоративних та інших водогосподарських системах, які знаходяться у зоні впливу можливої шкідливої дії льодоходу, повені та паводків, а також вжиті заходи для забезпечення їх готовності до безаварійного пропуску.
Де можливе сильне водопілля
За інформацією Укргідрометцентру, зимова межінь на більшості річок держави характеризується більш високою водністю, порівняно з осінньою (внаслідок достатньої кількості опадів у листопаді – грудні та відлиг).
За максимальними рівнями водопілля 2018 року можна очікувати:
- вищим за норму на українській ділянці Дунаю, Західному Бузі та його притоках;
- близьким і дещо вищим за норму на Прип’яті та її притоках у Волинській області;
- близьким і нижчим за норму на Сіверському Дінці та його притоках, на притоках Прип’яті у Рівненській і Житомирській обл., на р. Снов (притока Десни);
- у межах норми на Верхньому Дніпрі, Дністрі, його гірських притоках, р. Вишня (басейн р. Сян), у нижніх течіях Латориці, Боржави, на Сіреті, Пруті та його притоках;
- нижчим за норму на Десні, її притоках, притоках Середнього Дніпра, малих річках Київської, Житомирської обл., річках Закарпаття (крім нижніх течій Латориці, Боржави), на лівих притоках Дністра, річках басейну Південного Бугу.