Читання, концерти, презентації: програма Шевченківських днів в Києві

Читання, концерти, презентації: програма Шевченківських днів в Києві

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті  Тараса Шевченка. У 2018 виповнюється 204-та річниця з дня народження великого українського поета. Вшанувати пам'ять і пізнати творчість нашого генія в ці дні можна, долучившись до цікавих заходів.

Сьогодні, 9 березня о 19.00 у парку Шевченка відбудеться масове читання поезії Кобзаря в рамках акції ІІ Міжнародного флешмобу «Global Shevchenko», присвячена Дню народження Тараса Григоровича 

9 березня шанувальникам творчості Шевченка скористатися столичним метрополітеном можна буде безкоштовно. Прочитати поезію Кобзаря замість плати за проїзд  пропонують біля контролерів з 10.00 до 11.30 на станції "Тараса Шевченка" та 12.00 до 15.00 на станції "Майдан Незалежності".

В МУЗЕЯХ

Національний музей Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12)

9 березня (пт)
музей працюватиме з 14:00.
15.00  Концерт заслуженої артистки України, солістки Національної опери України імені Тараса Шевченка (1984 – 2010 рр.) Світлани Кислої та її студентів.
16.00  Кураторська екскурсія виставкою Революція міфу (за реєстрацією)
18:00 Театралізована екскурсія «Музи Тараса Шевченка». Реєстрація обов’язкова за посиланням.

10 березня (сб)
12:00 – кураторська екскурсія виставкою Революція міфу (за реєстрацією)
15:00 – кураторська екскурсія виставкою «Дворянські родини і Тарас Шевченко» (за реєстрацією)
16:00 – кураторська екскурсія виставкою Революція міфу (за реєстрацією)
16:30 – показ фільму «Хоробра 17»

Реєстрація на кураторські екскурсії виставками за посиланням
Також в ці дні доступна для огляду інтерактивна зона в атріумі музею (розмальовка, фотозони, виставка з портретів Шевченка).Вхід на усі заходи та до музею вільний!

В Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка (пров. Шевченка, 8-а) з 7 березня відкрита виставка «Шевченкіна Івана Юркова». Витвори митця з міді, емалі та шкіри приїхали з Хмельницького.
9 березня о 13.00 тут відзначатимуть 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка. До свята доєднаються лауреати Шевченківської премії Микола Жулинський та Іван Малкович, кобзар Тарас Силенко, актор Максим Цедзинський.
10 березня, в День пам`яті  Тараса Григоровича, музей готує арт-проект «Реквієм по Шевченку». Лише цього дня відвідувачам покажуть унікальні експонати з фондів – оригінальну посмертну маску Шевченка, ​малюнки М. Дмитрієва-Оренбурзького «Шевченко в труні» та Г. Честахівського «Могила Шевченка на Смоленському кладовищі» та ін. Упродовж дня відвідувачі слухатимуть розповіді про завершення земного кола Шевченка і його шлях у вічність. 
11 березня о 13.00 в музею звучатиме Шевченко білоруською. Акцію «Змагайцесяа зможаце» організовує Білоруський мовний клуб у Києві.
А 17 березня о 13.00 відбудеться зустріч «У Шевченковій оселі на Козиному болоті» із шевченкознавцем Сергієм Гальченком, за участі народної артистки Валентини Ковальської та учнів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

В Меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка (вул.. Вишгородська, 5) можна відчути атмосферу 19 сторіччя. В експозиції розповідають про останній приїзд Шевченка до Києва, його оточення, біографію побуту – що їв, у що вдягався. 10 березня, в День пам’яті Шевченка, о 13.00 запланована церковна служба.

9 березня о 12.00 в Національному музеї літератури традиційно влаштовують Шевченківські читання. Цьогоріч поезію Тараса Григоровича читатимуть різними мовами світу.  Обіцяють також музику і співи.  Також цього дня відкривається виставка конкурсних робіт вихованців мистецьких шкіл Києва, присвячена творчості Шевченка. 10 березня о 12.00 тут розпочинається 3-й Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «ПерлинаFest», приурочений до теми «Тарасові дні-2018». Він одночасно проходить на різних локаціях, в музеї змагатимуться юні піаністи.

13 березня  о 18.30 всіх охочих запрошують на вечір «Особистості у портретах Тараса Шевченка» до Київського будинку вчених НАН України (вул.. Володимирська, 45-а). Головний зберігач фондів Музею історичного центру міста Києва Надія Наумова презентує книгу «Особистості в портретах Тараса Шевченка». Відомо, що творчий доробок митця налічує понад 150 портретів жінок і чоловіків. У виданні подано та прокоментовано лише 63 найбільш цікавих та виразних портретів сучасників, через які постає багатогранний образ самого автора.  Опісля покажуть документальні фільми про Тараса Шевченка як художника і його малярську спадщину.

КОНЦЕРТИ

9 березня о 15.00 в музеї-квартирі Віктора Косенка (вул. М. Коцюбинського 9, кв. 4, ) пройде лекція-концерт «Тарас Шевченко і музика». Ким є Тарас Григорович - геній віршування, художник унікального таланту, почесний в’язень Новопетрівської фортеці, чи митець із роздвоєною душею і майстер театрального перевтілення? Маска і сутність, особисті стосунки і їх рефлексія у творчості — ці теми у своїй розповіді розкриє Олена Левенко. В музичній програмі заходу прозвучать твори українських композиторів на слова Тараса Шевченка у виконанні артистів Студії при Національній заслуженій капелі бандуристів ім. Г.Майбороди. Вхід за ціною музейного квитка.

9 березня о 19.00 в Колонній залі КМДА (вул. Хрещатик, 36) відбудеться фінальний гала-концерт та нагородження фіналістів конкурсу «Ше.Пісня». У концерті візьмуть участь музиканти, які увійшли до фіналу. Ведучий гала-концерту — Олександр Висоцький.
 - Тарас Шевченко одночасно геніальний і простий. Наш конкурс спрямований на те, щоб дедалі ширша аудиторія відчувала цю геніальність і простоту Кобзаря. Цього року ми скасували обмеження щодо виключно акустичних композицій, а ще зробили три номінації: «Гурти», «Барди» і «Вокальні колективи». І маємо результат — цьогорічні фіналісти конкурсу показали нам дійсно якісну українську музику, — розповів один з організаторів конкурсу Ігор Двигало.
Вхід вільний.

9 березня, у день народження Тараса Шевченка, в Національній філармонії України відбудеться концерт "Обнімітеся, присвячений річниці Кобзаря. Участь беруть Національна заслужена капела бандуристів України імені Григорія Майбороди під керівництвом Юрія Курача, солісти Тетяна Журавель (сопрано) і Сергій Магера (бас), а також вокально-хореографічний ансамбль "Зернятко" (художній керівник - Раїса Заклецька). Прозвучать хорові твори на вірші Шевченка, українські народні пісні та думи. Шевченківську поезію читатиме народний артист України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Паламаренко. Режисер-постановник музично-поетичного вечора з елементами хореографії – Тетяна Федорова. 
Вартість квитків: 70-250 грн.

В мистецько-гастрономічному просторі "Остання Барикада" (Майдан Незалежності, 1) 11 березня об 11.00 прозвучить сімейна  джазова програма на слова Тараса Шевченка. Завжди актуальні тексти, сучасні ритми й авторська імпровізація.В програмі -  пісні на такі вірші як "Садок вишневий коло хати", "Гайдамаки", "Думи мої", "За сонцем хмаронька пливе", "Нащо мені чорні брови" та багато інших. Вся музика до поезії Шевченка, що звучатиме у програмі, написана самою співачкою та композитором Юлією Ромою.
Забронювати столик можна за телефоном 068 907 1991

Нагадаємо, Сергій Жадан прочитає вірші з нової книги "Тютюнові фабрики". 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.​