Талановиті киянки, які підкорили світ

Із нашою столицею пов’язано чимало біографій славетних жінок, чиї здобутки, творчий чи науковий доробок зробили їх знаними у світі. Марна справа намагатися скласти перелік цих визначних особистостей, для цього просто не вистачило б однієї замітки. Нагадаємо лише про декілька імен, про які завжди пам’ятатиме місто над Дніпром.

Ґолда Меїр (1898-1978)
Ця киянка стала однією із засновників держави Ізраїль. Вона була четвертим прем’єр-міністром і другим міністром закордонних справ цієї країни. А ще Голда Меїр третя жінка — глава уряду у світі (до неї були Сірімаво Бандаранаїке на Цейлоні та Індіра Ганді в Індії).
Коли наша землячка стала прем’єр-міністром Ізраїлю, країна перебувала не в найкращому стані. Але, незважаючи на всі труднощі, їй вдалося знизити податки для бідних верств населення, а для декого — взагалі скасувати. Вона забезпечила житлом робітників. Завдяки Меїр тисячі людей отримали дах над головою, а вона при цьому мешкала в маленькій кімнатці на горищі.
Голду Меїр не забувають і сьогодні: британці зняли про неї фільм «Жінка, яка називалась Голда», у Нью-Йорку їй встановлено пам’ятник. У Києві на будинку, де вона народилася, розміщена меморіальна дошка, а для Ізраїлю вона назавжди залишиться національною героїнею.

Марина В’язовська
Вчений-математик із Києва, яка наразі живе й працює у Німеччині. У 2016 році вона розв’язала задачу про пакування куль, над якою вчені ламали голову ще починаючи з 17-го сторіччя. За це отримала премію Салема, котру вручають лише одному вченому-математику на рік за видатні результати досліджень.
У квітні 2017 року Математичним інститутом Клея Марині В’язовській присуджено Дослідницьку нагороду за проривну роботу над задачами пакування куль у розмірностях вісім та двадцять чотири. Того ж року індійським Університетом SASTRA нашій землячці присуджена нагорода ім. Рамануджана.

Валентина Саніна-Шлеє (1899 -1989)
Народилася у Києві та згодом емігрувала до США, де стала одним з наймодніших і дорогих дизайнерів одягу цієї країни і найбільш затребуваним модельєром бродвейських постановок 30-х років.
Її Дім моди «Валентина» існував понад 30 років і став класикою американського дизайну. Дебютувавши як художник по костюмах ще в 1930-і роки, Валентина Саніна створювала вбрання для Грети Гарбо, Марлен Дітріх, Джудіт Андерсон, Кетрін Хепберн й інших зірок. Її вбрання відрізнялися поєднанням простоти, зручності і розкоші.

Мілла Йовович
Одна з найвідоміших зірок Голівуду, модель та модельєр, також народилася в Києві у 1975 році. Славетна акторка досить часто проявляє інтерес до рідної землі та полюбляє одягати вишиванки, співати у вузькому колі друзів українську пісню «Ой у гаю при Дунаю». Її модельна діяльність розпочалась з одинадцяти років, а з тринадцяти Мілла почала працювати в кіно.
Перший фільм за її участі — «Злиття двох місяців» Залмана Кінга. Найвідоміші стрічки, у яких акторка знімалася: «Повернення до блакитної лагуни», «П’ятий елемент», «Жанна Д’Арк».
У Посольстві США в Україні фото Мілли Йовович поміщене у фотогалереї, де представлені відомі музиканти, науковці, художники, інженери, дипломати, актори українського походження.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця — підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.