Як захиститися від крадіжки у транспорті

Як захиститися від крадіжки у транспорті

Зухвалі крадіжки у транспорті стали, на жаль, буденним явищем у столиці 

Це трапилося у середмісті Києва, на популярному тролейбусному маршруті. На черговій зупинці до салону увірвалася галаслива юрба явно не місцевих людей у строкатому одязі, яка швидко оточила жінку-кондуктора поважного віку, а потім напрочуд тихо і швидко полишила тролейбус. 

Кондуктор заходилася й надалі продавати квитки, та виявилося, що вся її денна виручка зникла. Жінка була в розпачі, в очах – сльози. Адже поцуплені гроші – не свої, а отже, їх доведеться компенсувати з її і без цього невеликої заробітної плати… 

Наївно було б вважати, що наразі крадіжками в громадському транспорті промишляють винятково громадяни певного соціального прошарку. Наші гаманці, мобільні телефони тощо крадуть й цілком пристойні на вигляд «інтелігенти» (іноді в окулярах, при краватках чи з портфелями), ніжного віку красиві дівчата-підлітки та навіть, уявіть собі, симпатичні бабусі з сивими буклями і допотопними ридикюлями. Далеко не завжди це професійні «щипачі», іноді на подібні протиправні дії певних осіб спонукають не так потреба поживитися чужими грошими чи майном, як пошуки адреналіну і засобів самоствердження у такий «екстремальний» спосіб. 

Згідно з даними Головного управлінні Національної поліції в місті Києві, щоденно в столиці фіксуються 8-10 кишенькових крадіжок. Втім, всім зрозуміло, що інформація охоплює тільки офіційно зареєстровані випадки, адже далеко не всі постраждалі, особливо, якщо сума втраченого невелика, будуть витрачати час на написання офіційної заяви. 

Покласти край ситуації із крадіжками у транспорті вирішили в комунальному підприємстві «Київпастранс». Зокрема, в цьому КП запустили перший з серії соціальних проектів «Не дай злодію шанс!». Відтепер в столичних тролейбусах, трамваях, автобусах на видноті розміщуються плакати-попередження з порадами, як вберегтися від кишенькових злодюжок. 

Проект «Не дай злодію шанс!» - це нагадування для киян, як поводитися в «годину пік». Головне - ніколи не втрачати пильності та бути уважним. 

Радимо:

  • До транспорту заходьте швидко і не затримуйтеся біля дверей. 
  • Будьте уважні та пильнуйте свої речі. 
  • Тримайте сумку перед собою, перевіряйте, чи не розстібнута вона і чи немає на ній порізів. 
  • Гаманець краще зберігати у внутрішніх кишенях і в жодному разі не залишати його в задніх кишенях штанів. 
  • Якщо крадіжка все ж трапилася, терміново звертайтеся до поліції за номером 102. 


Нагадаємо, киянку пограбували у центрі столиці на зупинці

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!