Київські «ранні пташки» отримали ретинальну камеру

Київські «ранні пташки» отримали ретинальну камеру

Минулого року місто витратило понад 20 мільйонів гривень на закупівлю обладнання для відділень столичного Перинатального центру. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час візиту до медзакладу.

– У Перинатальному центрі з’являються на світ маленькі кияни. Оскільки цей заклад спеціалізується на виходжуванні передчасно народжених малюків із критично низькою вагою, то й потреби в обладнанні тут особливі, – зазначив Микола Поворозник.

Так, за його словами, нерідко передчасно народжені діти мають важкі вади зору. Рання діагностика та вчасно розпочате лікування значно підвищують їхні шанси бачити. Тож із метою раннього виявлення ретинопатії, попередження сліпоти та своєчасної реабілітації дітей із ретинопатією недоношених у грудні 2017 року для Перинатального центру закуплено ретинальну камеру.

– Завдяки сучасній апаратурі вартістю близько 10 мільйонів гривень із початку 2018 року за показами вже обстежено 12 дітей. П’ятьом із них одразу ж було зроблено лазерну коагуляцію сітківки. Зверніть увагу на важливий момент: дитинка з’явилася на світ, отримала якісну діагностику та була одразу ж прооперована. І все це в умовах одного закладу, уникаючи вкрай небажаних та небезпечних для недоношених малюків переїздів із лікарні до лікарні, – наголосив Микола Поворозник.

Фото Ярослави Золотько

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!