Чи годують у школах від пуза

Чи годують у школах від пуза


Руслана Ніколаєнко 
Нині вартість харчування учнів початкових класів коливається від 7,30 до 8,20 грн. При цьому за такі кошти кухарі примудряються нагодувати дітей м’ясом і гречкою, компотом та випічкою. Наступного року до бюджету планують закласти більшу суму на організацію гарячого харчування в загальноосвітніх навчальних закладах міста, тоді кожен обід школяра коштуватиме щонайменше 12 грн. Здоров’я маленьких українців для міської влади у пріоритеті, тому харчування у школах і дитсадках контролюватимуть постійно. Їжа повинна бути якісною, свіжою, щоб діти були задоволеними. Оскільки обладнання харчоблоків у школах здебільшого перебуває в жалюгідному стані, столична влада розробляє довготривалу програму оновлення такого устаткування. 
Чи якісні страви у столичних шкільних їдальнях, чи смакують вони дітям і чи ситі після сніданку школярі, кореспонденти «Вечірнього Києва» з’ясовували разом із заступником голови КМДА Ганною Старостенко, яка днями перевірила харчування учнів кількох навчальних закладів міста. З’ясувалось, що котлети й кашу подають не завжди теплими, за 5 грн. у різних шкільних буфетах можна придбати один або два пиріжки, а меню складається орієнтовне, бо змінюється залежно від постачання продуктів. Компоту в чашки наливають стільки, скільки приготували: то по 200 мл, то по 165 мл. У тарілках школярів цього дня ми не побачили салатів із сезонних овочів та зелені, їх не було у продажу навіть у тутешніх буфетах. Серед десятка таць із різноманітною випічкою ми натрапили лише на три тарілки зі сливами, виноградом та яблуками. 
Першими в місті перевірили якість харчування у шкільних їдальнях Солом’янського району, оскільки там гарячі шкільні обіди коштують найдешевше в Києві – лише 7,30 грн. Загалом, вартість харчування учнів 1-4 класів досягає в місті до 8,20 грн., для учнів 5-11 класів становить від 8,56 грн. до 10 грн. 
У гімназії №178, що на Повітрофлотському, 22, на 7,30 грн. малечу, а це 486 дітей початкової школи, частували млинцями на дріжджах з повидлом і какао. Додатково, за побажанням батьків, школярики мали змогу купити тарілку супу з квасолею. Ми скуштували страви, вони виявилися дуже смачними, тож на цю суму цілком можна наїстися. 
Кореспонденти «Вечірки» поцікавились у школярів, чи подобається їм такий сніданок і чи ситі вони. У відповідь почули, що готують смачно й ситно. У шкільному буфеті пиріжки з різною начинкою коштують 5 грн., є також сирні палички за 6 грн., випічка за 10 грн., соки. Найбільше дітям до смаку пиріжки з вишнею та мультифруктовий сік. 
В їдальні загальноосвітньої школи №166, що на вул. Єреванській, 20, 300 молодших школярів частували гречаною кашею з курячою котлетою й помідором, компотом та печивом. Як заявили діти, їм не всім подобається їсти котлету, сосиска смачніша. Щоправда, їжа, яку приготувало КП «Школярик», у тарілках уже прохолола, тому чиновники зробили кухарям зауваження. 
Традиційно щочетверга рибний день. У меню гарячого харчування для учнів 1-4 класів є різноманітні продукти. Це, приміром, свіжі овочі, каші, макаронні вироби, запіканка, сосиска, котлета, рагу з м’яса, битки з філе курки, сирники, ліниві вареники, випічка… 

Окремо 

ГРОШІ 
Київ виділив 315 мільйонів гривень на забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів, а також дітей пільгових категорій.