Столичні Совські ставки хочуть перетворити у парк

Столичні Совські ставки хочуть перетворити у парк

Кияни пам’ятають, як нещодавно територію Совських ставків завалили будівельним сміттям, вимощуючи ним якусь імпровізовану дорогу. Знадобилося кілька днів, аби під наглядом департаменту благоустрою прибрати це сміття. Нині  департамент містобудування та архітектури КМДА повідомляє, що на його замовлення створено черговий детальний план території для подальшої забудови на Совках. Розвивати дану локацію хочуть у найближчі 20 років. Пояснюють це необхідністю спорудити дворівневу транспортну розв’язку між проспектом Лобановського та вулицею Кіровоградською, відновити екосистему «верхнього» та «нижнього» каскадів Совських озер вздовж р. Совка, розмістити житло і  установи освіти, охорони здоров’я, підприємства обслуговування. Киян просять активно висловлювати пропозиції щодо нового плану території. 

Проектанти нагадують, що наразі «нижній» каскад Совських ставків – це занедбана, єкологічно небезпечна територія (колишній радгосп «Совки» по вирощуванню риби). Тепер, коли господарство занепало, ставки ніхто не зариблює, а останні 20 років – практично і не очищує. Як наслідок — ставки «нижнього» каскаду замулилися і поросли очеретом, рівень води в них мінімальний. В озерах плаває сміття, пластикові пляшки, гниє деревина. Крім цього, за відсутності очисних споруд, дана територія дуже забруднена, а існуючі інженерні мережі скидають відходи на територію проектування. 

Річка Совка є найбільшою притокою річки Либідь, яка також знаходиться в занедбаному стані та потребує очищення. На території знаходиться велика кількість торфу, який треба вивезти, а береги рекультивувати.

Пропонується також на частині території колишнього радгоспу «Совки» розташувати комплексну багатоповерхову житлову забудову з благоустроєм території і  кардинальною реорганізацією екосистеми, з розміщенням паркової зони, відновленням озер вздовж русла річки Совки і створенням акваторії для відпочинку.

Тут також мають бути 3 дошкільних навчальних заклади: 2 прибудованих, на 70 місць кожний, та один окремо розташований на  100 місць. Запропоновано влаштувати приміщення для тимчасового перебування дітей на 40 місць, що дозволить повністю задовольнити потребу у дитсадках. Планують спорудити й школу на 990 місць (33 класи) разом зі спортивними майданчиками, котрі одночасно використовуватимуться і школою, і мешканцями мікрорайону.  Житло будуватимуть кварталами. Вздовж вул. Кіровоградської  запроектовано групу житлових 12-22 поверхових  будинків з дитячими садочками.  

Вздовж просп. Лобановського будуть споруди у 12-23 поверхи та  школа.

Вся інша територія –це реабілітована екосистема та паркова зона, площею майже 10 гектарів. У свою чергу, територію паркової зони планується облаштувати разом з каскадним озерним комплексом вздовж русла річки Совки. Всі рівні каскадів з'єднають між собою пандусами та сходами. 

Транспорт до житлових будинків пропонують підвести по новій вулиці Проектній, що з'єднуватиме проспект Лобановського з вул. Кіровоградською.