Співаємо на Різдво: 4 давні колядки

Співаємо на Різдво: 4 давні колядки

Україна колядує. Традиція, якій багато століть жива й сьогодні. Гурти колядників нестуть благу вість про народження Ісуса Христа.

Протягом віків склалася традиція колядування. Так, першою піснею, яку виконували у хаті була "Бог предвічний народився".

Коляда увійшла в "Богогласник", антологію української набожної пісні, що була надрукована в Почаївській лаврі в кінці XVIII століття.

Іван Франко вважав її найкращою з усіх українських церковних пісень, назвавши її перлиною серед колядок

Виконує Камерний хор "Київ"

"Дивная новина" - ще одна давня коляда. 

Особливістю цього запису є те, що колядує польськй гурт "Верховина".

“Werchowyna” – гурт, що був створений у 1991 році з ініціативи варшавських студентів, повязаних Студентським Колом Бескиидських Екскурсоводів. Власне група і є результатом подорожей по Бескидах. “Werchowyna” виконують в основному музику з Лемківщини та  України. Першопочатково учасники гурту виконували пісні з музичним акомпанементом, але потім зосередились лиш на співі а капелла, творячи настрій музики виключно гармонією голосів.

Нова радість стала -  - колядує студія  "Водограй"

Це одна з найвідоміших, а може і найвідоміша українська колядка.

Вона є яскравим зразком тісного поєднання релігійної і народної колядкової традиції. Зокрема, до релігійного змісту доданий характерний для народних колядок побажальний («віншувальний») мотив: «Даруй літа щасливії сего дому господарю».

"Нова радість стала", як її співали повстанці

Повстанська колядка із гуцульського Космача нині завойовує мережу. Записав її сілький голова Космача Дмитро Пожоджук зі слів мешканки присілка Бані села Космач Косівського району Явдохи Рожканюк. 

В  2013 році колядку записали дитячі гурти "Будимир" та "Орелі", керівник Мирослава Вертюк, гурт "Бурса фольклору", Галина та Леся Тельнюк, Тарас Компаніченко гурт "Хорея Козацька", Леся Рой гурт "Телері", Євген та Олена Романенки гурт "ТаРута", Сергій Василюк гурт "Тінь Сонця", Валерій Гладунець...