За проектом нової Великої кільцевої дороги навколо Києва треба побудувати 78 шляхопроводів і 2 мости

За проектом нової  Великої кільцевої дороги навколо Києва треба побудувати 78 шляхопроводів і 2 мости

Як повідомляла вчора «Вечірка»,  будівництво транспортного обходу навколо Києва можуть поновити в цьому році. Мер Києва Віталій Кличко сподівається, що поновляться роботи з добудови окружної дороги навколо столиці, які були розпочаті майже 8 років тому.

Як передає слова мера прес-служба КМДА,  проект дозволить запустити транзитний транспорт в об'їзд і розвантажити вулиці міста на окраїнах лівобережжя, вулицю Заболотного, проспект Науки, Московський міст, вулицю Теліги та Велику Кільцеву дорогу.

Допоможе побудувати окружну дорогу в обхід столиці китайська корпорація CRBC.

Вартість проекту близько 2 мільярдів доларів, а довжина нової кільцевої дороги складе близько 213 кілометрів. При цьому вона буде проходити через такі населені пункти: Ворзель, Глеваху, Українку, Бориспіль і Старі Петрівці.

Нагадаємо, столиця - єдине місто в країні, що не має об'їзних шляхів. Через Київ щодня проїжджають 350 тисяч транзитних автомобілів, в тому числі і великовантажних. Тому проект, створений і затверджений багато років тому, має глобально вирішити транспортні проблеми мегаполісу. Варто нагадати, що передбачено проектом, який створив "Союзтранспроект", хоча в найближчий час він може бути значно, але не кардинально скоригований.

У проекті дороги – 2 мости, 22 дворівневі розв’язки, 78 шляхопроводів

Нова Велика Окружна дорога навколо Києва з'єднає три міжнародні транспортні коридори, які пролягають через Україну, а також чотири національні і замкнуті на столиці автомагістралі.

«Автокільце» навколо столиці будуватимуть за європейськими технологіями, захищаючи мешканців населених пунктів від траси у шумозахисними екранами , обладнавши освітленням, підземними переходами і екологічними тунелями для міграції звірів.

«Велике кільце» ніде не перетнеться з іншими дорогами в одному рівні, тут не буде «перехресть», світлофорів та інших факторів, що уповільнюють трафік. Дорога пройде від міста мінімум в 27-43 кілометрах. До речі, об'їзна дорога навколо Лондона проходить на відстані 30 кілометрів від центру англійської столиці.

Довжина нової траси - 213 кілометрів, з них по вже існуючих дорогах - 65 кілометрів, за новими напрямками - 148 кілометрів.

Через Дніпро побудують два мости - Південний (біля міста Українка) і Північний, один міст через Десну, зведуть 22 дворівневі транспортні розв'язки, 78 шляхопроводів (п'ять з них - через залізницю).

Орієнтовна вартість об'єкта - 2 мільярди доларів. Категорія майбутньої дороги - найвища, кількість смуг - шість-вісім. Поряд, в межах відведених земель під дорогу, має пройти залізнична колія, але питання її спорудження – в компетенції Мінінфраструктури. Обрано і затверджено генеральний напрямок будівництва нової Великої Окружної дороги навколо столиці ще в 2008 році.

Північно-східну ділянку окружної дороги побудовано від Броварів до Чернігівської траси. Готова і невелика ділянка південного  напівкільця – від Ковельської траси до Борисполя.

Потрібні мости через Дніпро і Десну

Планується і будівництво південного мостового переходу через Дніпро в районі міста Українка. Це найскладніший і трудомісткий об'єкт. Міст пропонують зробити арочним з вісьмома смугами для руху автомобілів: довжина всього мостового переходу - 21 кілометр, довжина власне моста - 4510 метрів, центрального прольоту - 231 метр; довжина підходів - 16,5 кілометра. Для його споруди знадобиться 90 тисяч тонн сталевих конструкцій.

У проекті передбачене будівництво південно-західного відрізка дороги від Українки (траса Київ-Знам'янка) через траси Київ-Одеса, Київ-Чоп і далі до траси Київ-Ковель.

На північно- східній ділянці окружної дороги потрібно буде  спорудити Північний мостовий перехід з дамбою. Його довжина - 8,2 кілометра, а також міст через Десну довжиною 1,6 кілометра.

Уздовж всього «кільця» передбачені стоянки, заправки, термінали, автомийки, кемпінги, мотелі, зони відпочинку, пункти харчування.

Найважче вирішуватимуться земельні питання з мешканцями Київської області

План будівництва дороги отримав підтримку всіх місцевих рад ще багато років тому. Проектанти тоді з трьох варіантів спорудження дороги вибрали маршрут, найбільш віддалений від житлової забудови.

Траса проходить в основному за існуючими автомагістралями, які належить розширити, реконструювати, по землям державного запасу і частково по розпайованих ділянках селян. Це найважчий момент в реалізації всього величезного проекту. Можна спрогнозувати, що найбільше земельних проблем буде в Вишгородському, Броварському, Васильківському та Києво-Святошинському районах.