Видання «Вечірній Київ» святкує 112 років

Видання «Вечірній Київ» святкує 112 років

Сьогодні, 3 січня, улюблена газета киян «Вечірній Київ» святкує 112 років свого існування.  З цього приводу журналісти «Вечірки» вирішили нагадати своїм читачам, за що саме вони так обожнюють свою газету.

З чого все починалося? В січні далекого 1906 року було засновано «Вечірню газету», яка після виходу першого ж номеру була закрита імперською владою за надто ліберальний ухил. Відродження видання відбулося в 1913 році, але вже під російськомовною назвою «Вечерний Киев». Саме в цей період «Вечірки» в ній публікувався видатний російський прозаїк Олександр Купрін.

З перемінним успіхом газета проіснувала до 1929 року, коли за рішенням радянської влади стала офіційним виданням Київської міської ради. Протягом радянського періоду української історії «Вечірній Київ» переживав усі перемоги та негаразди, що випали на долю нашого народу. Не оминуло його й лихо війни. Під час Другої світової саме журналісти нашого видання першими написали про репресованих гітлерівцями футболістів «Динамо». Надалі ця історія була ідеологізована радянською владою та перетворилася на легенду про так званий «Матч смерті».

Після війни газета кардинально змінює формат та з червня 1951 року друкується українською мовою під сучасною назвою. Цей період пов'язаний із різким зростанням популярності «Вечірки» і це не дивно: тодішні редактори намагалися зробити видання максимально цікавим саме для киян. В газеті регулярно друкувалися твори популярних українських поетів та письменників, зокрема, власну колонку мав Максим Рильський. До речі, саме «Вечірній Київ» першою із радянських газет повідомив про політ Юрія Гагаріна в космос.

Але найбільшої популярності «Вечірка» досягла саме наприкінці 80-х років минулого століття. «Золотий час» газети збігся зі значними соціально-політичними змінами, які відбувалися тоді в Країні рад. Вітаючи демократичні зрушення в радянській Україні, саме  «Вечірній Київ» став своєрідним рупором перебудови та відродження національної свідомості киян.

Фото: Павло Пащенко

З проголошенням незалежності позиції газети як провідного україномовного видання столиці лише зміцніли: саме на цей час припадає рекордний наклад видання (130 тисяч примірників) та найбільша кількість підписників. Протягом 90-х та 2000-х років «Вечірка» продовжувала «тримати марку»: в газеті виходили резонансні журналістські розслідування, публікувалися суспільно-важливі матеріали та документи.

Спад накладів газети збігся із загальним процесом зниження популярності друкованих ЗМІ. Саме на тлі цих процесів керівництвом газети було прийняте рішення про створення паралельно із друкованим виданням сайту, а також сторінки на Facebook та каналу в Telegram.

В новому 2018 році, як і 112 років тому, редакція «Вечірнього Києва» не полишає завзятої праці та боротьби за правду. Ми з надією дивимося у майбутнє, адже попереду ще так багато цікавого!

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!