Від археологів і замовників робіт на Поштовій площі вимагають захистити розкопки від вологи

Від археологів і замовників робіт на Поштовій площі вимагають захистити розкопки від вологи

Дослідникам, що проводять археологічні роботи на Поштовій площі  - ДП «Центр археології Києва», (директор Михайло Сагайдак), а також замовнику будівельних робіт на цьому ж об’єкті (КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд) відправлено приписи від Управління охорони та збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту культури КМДА.

Замовник будівельних робіт має у п’ятиденний термін вжити заходів аби запобігти затіканню води на розкопки,  забезпечити постійне водовідведення на майданчику  що досліджується, а також на  ділянках, де локалізовані об’єкти культурної спадщини. Про проведену роботу виконавці мають надати документальні підтвердження. А також  копії  документів про збереження всіх виявлених об’єктів культурної спадщини; надати завірені копії звітів про дослідження, надати документи про вжиті заходи для передачі всіх знайдених під площею предметів на постійне зберігання; надати документи про консервацію всіх об’єктів культурної спадщини, що мають культурну цінність.

-Я хочу нагадати, якщо хтось забув, що відповідно до статті 35 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належну консервацію знахідок має провести дослідник, - говорить заступник голови КМДА Олексій Рєзніков. - А згідно зі статтею 43 цього ж Закону, за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності – це стосується обох отримувачів приписів. Це перше. Друге: хотів би вкотре зняти напругу і розвіяти чиїсь здогадки та припущення – наразі на такому об’єкті як Поштова площа не ведуться взагалі жодні роботи – ані археологічні, ані будівельні. І буде так, допоки не буде визначене оптимальне рішення укріплень паль огороджувального котловану для безпечної подальшої експлуатації будівель, що розташовані навколо, експлуатації Поштової площі, метрополітену та безпечного проведення археологічних досліджень. Безпека – це першочергове, що має нас турбувати. Ми не можемо допустити ситуацію, коли через чиїсь амбіції або політизацію процесу ми матимемо обвал Поштової площі. Тому до ситуації із холодним розумом варто підходити всім сторонам.

Також він вкотре наголосив, що вирішувати, яким бути музею на Поштовій площі, мають експерти музейної справи, історики та археологи.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!