Для киян знизили тарифи на опалення, але за борги подають до суду: хто найбільше винен [список]

Для киян знизили тарифи на опалення, але за борги подають до суду: хто найбільше винен [список]

НКРЕКУ знизила тариф для «Київенерго»  на опалення для населення на 4,1%. Відповідну постанову прийнято на вчорашньому засіданні комісії.

Так, для "Київенерго" встановлено тарифи на послугу з централізованого опалення для споживачів при наявності квартирного або будинкового лічильника на рівні 1355,83 грн / Гкал і 31,55 грн за кв. м опалювальної площі в місяць для мешканців житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку.

Як повідомляє прес-служба «Київенерго», заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед  компанією на 1 грудня збільшилась на 1 млрд грн і склала 3,9 млрд грн.  

Найбільшу заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду перед «Київенерго» мають населення і ЖЕО столиці – 2,1 млрд грн та 744 млн грн відповідно. Суттєву заборгованість  накопичили держбюджетні організації - 100,6 млн грн, а борг держбюджету з компенсації пільг та субсидій за теплоенергію – 604 млн грн.

Найбільш критична ситуація з розрахунками населення та ЖЕО за тепло в Шевченківському (391,9 млн грн) та Деснянському (342 млн грн) районах. Заборгованість населення  на 1 грудня 2017 р.  збільшилась на  570 млн грн і склала 2,1 млрд грн.  У перерахунку на одного жителя району найбільші борги перед компанією за опалення і гарячу воду мають мешканці Печерського району – 3,1 тис. грн.

Серед житлових будинків максимальну заборгованість за послуги компанії накопичили споживачі Подільського району – 6,3 млн грн (вул. Вишгородська, 45), Печерського – 3,3 млн грн (вул. Євгена Коновальця, 44а) та Оболонського – 2,5 млн грн (вул. Калнишевського Петра, 7).

У «Київенерго» попередили: компанія веде постійну претензійно-позовну роботу з боржниками. Якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом 3 місяців, компанія передає справу до суду. Після отримання судового наказу або рішення суду компанія звертається до виконавчої служби із заявою про його примусове виконання. Відзначимо, що з моменту відкриття виконавчого наказу боржник вноситься до Єдиного реєстру боржників, перебування  в якому ускладнює для клієнта оформлення угоди про продаж майна.