У зоні АТО казкові герої «родичаються» з позивними бійців

У зоні АТО казкові герої «родичаються» з позивними бійців

Із фантастичного роману — у вир бойових дій. Такий несподіваний висновок напрошується, зважаючи на новорічні урочистості у зоні АТО. Один із воїнів майстерно поєднав роль Діда Мороза з відомим персонажем Жуля Верна — легендарним капітаном підводного корабля «Наутилус».

Про ці та інші новорічні «чудеса» нашому кореспондентові розповіли у 16-му окремому мотопіхотному батальйоні (ОМПБ), якому довірили охорону стратегічних об'єктів північної зони АТО. Йдеться, про райони населених пунктів Щастя, Кримське та Станиці Луганської.

— Новий рік на фронті має особливе значення, — говорить молодший сержант Світлана Халімоненко, яка виконує обов’язки прес-офіцера 16-го ОМПБ. — У мирному житті всі звикли, що це свято — родинне: за одним столом збираються рідні та близькі, лунає дитячий сміх та смачно пахне мандаринами. У наших бліндажах на передових позиціях також збереться батальйонна родина, котра є доволі специфічна. Товариші по службі, які пліч-о-пліч воюють не один рік, давно вже стали бойовими побратимами. Разом і ялинку прикрашають, і святковий стіл накривають.

Звичайно, для тих людей, які знаходяться у фронтових умовах, постійно виконують бойові завдання і щогодини зустрічаються зі смертю, підготовка до святкових урочистостей видається чимось незрозумілим, незвичним. Проте, як-то кажуть, війна війною, а новорічний стіл — за розкладом армійським.

— Зустрінемо 2018 рік за всіма правилами мирного життя: з ялинкою, олів’є та найкращими побажаннями один одному, — розповідає боєць із позивним Немо. — У нас піднесений настрій, незважаючи ні на що. Ми зібралися у своєму підрозділі й провели своєрідну нараду, щоб вирішити: як будемо зустрічати Новий рік. Щодо вартових, то тут усе зрозуміло: вони знаходитимуться на своїх постах, бо пильними треба бути щосекунди, а в свято — тим паче. До речі, ми в лісі ялинку не рубали, а купили. Прикрасили її чим змогли. Звичайно, ж не обійшлося без військових атрибутів: замість іграшок почепили гільзи. А сніжинки вирізали з паперу. Наші хлопці — майстри на всі руки.

З появою ялинки виникло ще одне питання: хто буде Дідом Морозом? Після недовгих розумів на цю роль призначили вже згаданого бійця з позивним Немо. Щодо Снігуроньки, то з нею ситуація трохи складніша: все-таки у батальйоні — переважають чоловіки. Проте є надія, що серед жінок хтось таки відгукнеться. З іншими казковими героями взагалі не було проблем. Їх навіть вигадувати не треба. У новорічному хороводі, який збереться навколо  ялинки, разом із Дідом Морозом веселитимуться бійці з позивними Вужик і Білочка, а також інші «лісові» друзі. За традицією, у святковому меню — салат олів’є, вінегрет, «шуба» з оселедцями та різні солодощі, що надійшли від волонтерів та родичів. А ось шампанського на столі не буде. Згідно з армійськими вимогами, у бойових умовах вживання спиртного категорично заборонено.

Як дізналась «Вечірка», сьогодні у 16-му ОМПБ панує оптимізм. Бійці сподіваються, що кожен день наближає нашу країну до перемоги. Зрештою, ці хлопці не вперше відзначають Новий рік у бліндажах та окопах. І кожному з них уже не звикати до того, що замість святкових салютів і фейєрверків лунають автоматні черги, злітають сигнальні ракети та падають ворожі снаряди…

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!