У Києві відзначають 80-ту річницю з дня народження В’ячеслава Чорновола

У Києві відзначають 80-ту річницю з дня народження В’ячеслава Чорновола

Сьогодні, 24 грудня, в Україні  відзначають 80-ту річницю з дня народження Героя України, голови Народного Руху України (1992-1999 рр.) В’ячеслава Чорновола. У ці дні покладали квіти до пам’ятників харизматичному політику, які є мало не у кожному великому місті. Сьогодні вінки і букети з’явилися і біля монумента на вулиці Грушевського, а також на могилі Чорновола – на Байкову кладовищі.

Збори з нагоди річниці та урочиста частина свята відбудуться в Українському домі у Києві, а також хода до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу.

О 15:00 всіх охочих пом’янути політика запрошують  в головну залу Українського дому на урочистий  вечір з нагоди 80-річчя В.М.Чорновола.

У програмі вечора відбудеться показ короткометражного документального сюжету «#Чорноволу_80», виступлять перед глядачами артисти квінтету Національного академічного  українського народного хору України ім. Г.Верьовки, зразковий художній колектив танцю «Козацькі джури» учнів Хмельницької СЗОШ № 18 ім. В’ячеслава Чорновола, а також експонуватиметься глядачам Рушник національної єдності.

На урочистість завітають побратими, близькі, друзі, однодумці Чорновола, а також гості.

Планується, що відкриє урочистий вечір з благословенням Патріарх Київський та Всієї Руси-України Філарет.

В’ячеслав Максимович Чорновіл народився 24 грудня 1937 року у селі Єрки Черкаської області, трагічно загинув 25 березня 1999 року. Український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).

Загинув 25 березня 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Чимала частина суспільства досі переконана, що Чорновола прибрали як небезпечного конкурента на майбутніх президентських виборах.