На втілення кращих ідей киян виділять понад 2 млн грн

На втілення кращих ідей киян виділять понад 2 млн грн

26 грудня розпочинається прийом заявок на конкурс проектів "Громадська перспектива: прозора влада та активна громада", організований Департаментом суспільних комунікацій КМДА. Проекти-переможці, спрямовані на розвиток столиці, будуть реалізовані вже в 2018 році. 

Чимало організацій громадянського суспільства, які діють в Києві, мають гарні ідеї, покликані зробити наше місто кращим, розв'язати певні соціально-економічні питання. Але не вистачає грошей. Щоб допомогти їм, цьогорічзапочаткований конкурс проектів. Ініціативу Департаменту суспільних комунікацій КМДА підтримала й Київрада, 21 вересня ухваливши положення про порядок проведення цього конкурсу. Граничний обсяг коштів у 2018 році, запланований на конкурс, складає 2 млн 200 тис. грн.А граничний обсяг однієї пропозиції на реалізацію проекту становить 199 тисяч гривень. 

Умови і терміни подачі 

Щоб стати учасником конкурсу, інститути громадянського суспільства мають бути зареєстровані у Києві не менше року. Також передбачена їх участь у співфінансуванні проекту у розмірі не менш як 25% необхідного обсягу. Внесок для виконання проекту може здійснюватися у вигляді матеріальних чи нематеріальних ресурсів, у тому числі оплата вартості приміщення, техніки, обладнання.

Конкурсна пропозиція складається державною мовою у двох примірниках та подається у друкованій формі щоденно з 26 грудня 2017 року до 9 лютого 2018 року з 10.00 до 17.00 (крім пт, сб, нд та святкових днів) до Департаменту суспільних комунікацій за адресою: 01001 м. Київ, вул.Хрещатик, 50-б, к. 206 та обов’язково в електронному вигляді у форматі *PDF з поміткою «На конкурс проектів» на електронну адресу guvp_kmda@ukr.net. Телефон для довідок: (044) 235-01-75. 

Етапи проведення конкурсу

Після завершення подачі проектів (9 лютого) відповідно до заявок буде сформований остаточний список учасників конкурсу. 21-22 лютого запланований відкритий захист проектів.

Кращі ініціативи визначатиме конкурсна комісія шляхом індивідуального оцінювання. До її складу увійшло 15 представників від депутатських фракцій Київради, структурних підрозділів КМДА, громадськості і експерти. Очолює комісію депутат Київради Олександр Бродський. За попереднім планом, переможці конкурсу стануть відомі на початку березня, протягом місяця з ними укладатимуться угоди. А реалізація проектів здійснюватиметься в квітні-вересні 2018 року. 

- В усьому світі розвивається третій сектор, громадянське суспільство. В Україні лідером у цьому є Київ. Ініціативи з боку громадськості, підтримані владою, змінюють наше місто на краще, - впевнений громадський діяч, представник Центру патріотичного виховання "Юний прикордонник" Ігор Мельник. - Останні два роки в столиці проводиться Громадський бюджет,коли за кошти міста реалізуються креативні ідеї громади. Цей конкурс - ще одна можливість представникам громадянського суспільства втілити важливі для столиці проекти.

Марина Хонда, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА:

- Ми хочемо підтримати громадянське суспільство і залучити якомога більше громадських організацій до конкурсу проектів. Для учасників - це гарна нагода показати свої можливості і реалізувати проект, а для влади – за допомогою громадського сектору вирішити нагальні питання в місті. В європейських країнах це звичайна практика – допомагати громадським проектам бюджетним фінансуванням на конкурсній основі.

В рамках конкурсу визначені декілька пріоритетних напрямків проектів, які на сьогодні є затребувані: волонтерський рух і допомога учасникам АТО, благоустрій і поліпшення природного середовища столиці, правова освіта населення та формування громадянської культури, культурні, просвітницькі та спортивні заходи.