У столиці створюють перший фітнес-парк біля озера

У столиці створюють перший фітнес-парк біля озера

В Дарницькому районі завершується реалізація проекту-переможця ГБ-1 "Фітнес-парк "Озеро Лебедине", який набрав 820 голосів киян. На території прокладені доріжки, встановлені вхідна група, дитячий майданчик і комплекс тренажерів. В майбутньому в парку планують облаштувати тренажери для людей зобмеженими можливостями, а також зробити бігову і велодоріжки, еко- та арт-зони. 

Озеро Лебедине з’явилося в результаті намиття Харківського масиву у 1980-х. Пізніше ця територія зацікавила забудовників – поруч планувалося спорудження багатоповерхівки, а частину озера збиралися засипати. Супротив громадськості не дав це зробити. В 2007 році водойма отримала сучасну назву і статус озера з навколишньою рекреаційною зоною.

- Колись тут водились лебеді, качки, бобри. Однак за озером ніхто не доглядав і водойма покрилася очеретом. А навколишня територія стала приваблювати бомжів, ромів, сюди звозили будівельне сміття, - пригадує співавтор проекту та член Громадської ради при Дарницькій РДА Артем Савичев. - Наш район – один з найбільш густонаселених, на одного мешканця припадає лише 50 сантиметрів зеленої зони. Тому, звісно, цю зону відпочинку необхідно було врятувати і від забудовників, і від захаращення.

Ідейним натхненником проекту «Фітнес парк «Озеро Лебедине» стала депутат Київради Лариса Дегтярьова. На голосуванні Громадського бюджету за підтримки мешканців міста він подолав необхідний бар’єр. За ініціативи Лариси Вікторівни була також подана пропозиція щодо офіційного створення фітнес-парку. У квітні ідею підтримала Київрада, закріпивши за ним ділянку площею 12,2 га.

- У столиці немає спортивних парків. Ми вибрали фітнес-напрямок, що розрахований на широку аудиторію. Це озеро знаходиться на в’їзді до Києва з міжнародного аеропорту Бориспіль. І ми прагнемо щоб воно стало однією з візитівок нашого міста, - пояснює Лариса Дегтярьова.

Бюджет проекту склав близько 960 тисяч гривень. За ці кошти проклали доріжки, зробили вхід, встановили яскравий дитячий майданчик «Фрегат», тренажери, велопарковку, висадили дерева й кущі. Незабаром з’являться лавочки і смітники.

- Людям дуже подобається, приходять навіть з сусідніх масивів. Всі радіють змінам і з нетерпінням чекають відкриття, - говорить Артем Савичев. - Громадський бюджет ще не набув широкої популярності. Однак нам вдалося залучити чимало прихильників. Також нас підтримало КП «Плесо», яке розпочало очищення озера від очерету, сміття, встановило оглядовий майданчик біля води і майданчик для пляжного волейболу. Для дітей Лариса Дегтярьова подарувала грифільні дошки для малювання крейдою. 

Перспективи: фонтан і екозона 

Проект Громадського бюджету став лише початком масштабного фітнес-парку «Озеро Лебедине».

- У ньому буде створено багато можливостей для активного відпочинку: бігова і велодоріжки, майданчики для занять волейболом та баскетболом. І що важливо – маємо на меті зробити тренажерний комплекс для людей зобмеженими можливостями, щоб вони безкоштовно займалися просто неба разом з іншими, спілкувалися, об'єднувалися. Також плануємо облаштувати дитячу арт-зону і еко-зону, щоб зберегти природне різноманіття місцевості. Зокрема, зробимо водні будиночки для бобрів та птахів. На озері, біля оглядового майданчика, встановимо сучасний світломузичний фонтан, - ділиться Лариса Дегтярьова.

Наразі із залученням громадськості розробляється комплексний проект нового парку. Фінансову підтримку для подальшого благоустрою команда авторів шукатиме у керівництва міста, через Громадський бюджет, залучаючи благодійників. А також сподіваються, що проект підтримають і депутати Київради, заклавши у бюджеті-2018 необхідні для його розвитку кошти.

- Останнім часом у Києві відкривається чимало парків і скверів. Сподіваємось, за кілька років, наш фітнес-парк "Озеро Лебедине" також стане улюбленим місцем активного й здорового дозвілля киян, - говорить Лариса Вікторівна.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!