Українцям презентували інтерактивну карту комунальної преси

Українцям презентували інтерактивну карту комунальної преси

Музей-архів преси та Центр демократії та верховенства права презентували інтерактивний онлайн-ресурс“Зала комунальної преси”. Це передає сайт Української правди.

На ресурсі зібрані дані про усі комунальні друковані ЗМІ, що підлягають роздержавленню в Україні. Ресурс включає в себе електронну базу 638 газет, що мають бути реформовані вже до кінця 2018 року.

Станом на кінець другого року реформи (усього їх три), вже роздержавилися 18% комунальних видань. Тож останній рік буде найбільш напруженим, протягом якого решта газет повинні вивести із числа засновників муніципальні органи.

Кожен в режимі онлайн може ознайомитися з індивідуальною карткою видання на сайті, дізнатися про його засновників, сферу розповсюдження, стан реформування та, навіть, погортати і завантажити відсканований примірник.

Нагадаємо, реформа державних та комунальних ЗМІ розпочалась 1 січня 2016 року після прийняття у  2015 році відповідного закону, який передбачає обов’язкове роздержавлення друкованих ЗМІ, а як наслідок – припинення фінансування цих видань із державного та місцевих бюджетів.