Зробити капітальний ремонт будинку в Києві можна лише за програмою спільного фінансування, Петро Пантелєєв

Зробити капітальний ремонт будинку в Києві можна лише за програмою спільного фінансування, Петро Пантелєєв

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв дав роз'яснення з приводу проблеми  ремонтів житла в столиці.

-Капітальний ремонт у багатоквартирних будинках необхідно здійснювати спільними зусиллями місцевої та центральної влади, а також власників квартир, які є співвласниками всього будинку. У тарифі на утримання будинків та прибудинкових територій капітальний ремонт не передбачений. Для реновації житла необхідно збільшувати масштаби програм співфінансування, які сьогодні працюють у Києві. Про це в ефірі  телеканалу «Україна» заявив Петро Пантелеєв.

За його словами, тривалий час мешканців не залучали до повноцінного управління будинком і не надавали об’єктивну інформацію про те, за що сплачують мешканці.

-У складі тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій роботи капітального характеру в житловому будинку не передбачені. Там закладений поточний ремонт, що покликаний підтримувати інженерні мережі, конструктивні елементи. Але з часом у будинку необхідно проводити капітальні роботи, зважаючи на зношеність, і коштів з квартирної плати на їхнє проведення не вистачить. У результаті цього більшість будинків не ремонтували десятиріччями, і зараз масштаби необхідних робіт потребують спільного вирішення проблеми, – зазначив Петро Пантелеєв.

-Відповідальність за стан будинку за існуючим законодавством несе власник будинку, але, на наш погляд, завдання місцевої і центральної влади допомогти людям поліпшити стан свого житла. Оскільки перекладати тягар капітального ремонту на плечі мешканців у повній мірі – неправильно і несправедливо. Саме тому у Києві започатковані декілька програм, що базуються на принципах співфінансування. Місто сьогодні дає 70% коштів на ремонт, – пояснив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА каже, щоб привести будинки до нормального технічного стану, необхідні мільярди гривень: «І це ми говоримо лише про Київ, але аналогічна ситуація в усій країні. Я акцентую увагу на тому, що якесь єдине джерело фінансування не зможе впоратися із таким навантаженням. Тому наша позиція полягає в тому, що в ремонті житла необхідно брати участь місцевій владі, власникам квартир як співвласникам усього будинку, а також залучати усі доступні ресурси – «теплі» кредити з державного бюджету тощо. Лише тоді можна суттєво зрушити це питання з місця».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!