Київ проти «Київенерго»: підвищать штраф до 40 тисяч гривень за кожну не закопану яму

Київ проти «Київенерго»: підвищать штраф до 40 тисяч гривень за кожну не закопану яму

Нині у столиці налічується 1981 не ліквідоване розриття, що «Київенерго» залишив після усунення аварій на тепломережах.

-З усіх підприємств, що отримують контрольні картки на порушення благоустрою, лише Київенерго старанно ігнорує строки відновлення території, у тому числі й прибудинкової, – пояснив перший заступник директора Департаменту міського благоустрою КМДА Тарас Панчій. - У таких ситуаціях заручниками недбалості енергетиків стають кияни, температура гарячої води та якість опалення приміщень значно падає. Деякі контрольні картки на порушення благоустрою, що видані ПАТ «Київенерго», датовані ще 2015 роком.

-Розриття небезпечні для здоров’я і життя киян. Нещодавно в Оболонському районі у розритий Київенерго котлован впала дитина. На щастя, ніхто не постраждав, але дитина і мати отримали стрес, – поскаржився інспектор благоустрою Оболонської РДА.

-Процес закриття аварійної контрольної картки після відновлення благоустрою місця розриття складає 7-14 днів, тобто на всі роботи – до 28 днів, а не декілька років. Таку негативну практику «Київенерго» запровадило тому, що він непідконтрольний Києву, а є приватною організацією. З висоти своєї «глобальності»  «Київенерго»  ігнорує усі приписи, а штраф у сумі 1700 гривень теж не має ніякого впливу. Для вирішення цієї проблеми Департамент міського благоустрою розробив зміни до Адміністративного кодексу, які передбачають збільшення суми штрафних санкції до 40 тисяч гривень та спрощення складання адміністративного протоколу. Сподіваюсь, такі штрафи простимулюють злісних порушників відповідально ставитися до своїх обов’язків, – повідомив Тарас Панчій.

 Як повідомляє прес-служба Департаменту благоустрою КМДА, київська влада зобов’язала ПАТ «Київенерго» негайно розробити графіки відновлення благоустрою після проведення робіт з ліквідації аварій на інженерних мережах. Таке рішення прийняли на спільній нараді за участю заступника київського очільника Петра Пантелєєва, керівництва Департаменту міського благоустрою, представників ПАТ «Київенерго», КК «Київавтодор» та ККО «Київзеленбуд».