На Хрещатику висадили 10 експериментальних дерев

На Хрещатику висадили 10 експериментальних дерев

У Києві в рамках програми «Обери дерево для Хрещатика», за ініціативи КО "Київзеленбуд", було висаджено 10 дерев, стійких для зростання у межах тротуарної частини вулиці. Про це повідомили в прес-службі Київзеленбуду.

У зв’язку зі збільшенням засоленості ґрунтів і високого рівня загазованості Хрещатика в рамках експерименту висаджено 9 видів дерев (10 саджанців) із використанням сучасного високоефективного методу поливу, розміщеного в декоративних тубах, адаптованих до стилю вулиці. Завдяки цьому вода порціями подаватиметься безпосередньо в прикореневу зону рослин, дозволяючи при цьому мінімізувати витрату ресурсів.

- Рослини висаджені із впровадженням системи крапельного поливу та захисту від солі в спеціальний семишаровий ґрунт, що є новим екологічним підходом для збереження екосистеми головної вулиці столиці, - пояснив генеральний директор КО «Київзеленбуд» " Михаил Наконечный.

Як він зазначив, посадковий матеріал і конструкції закуплено завдяки меценатській організації Folk Ukraine. Серед саджанців: клен гостролистий «Royal red», в’яз «New Gorizon» резистентний сорт, гіркокаштан червоноквітковий, дуб звичайний «Fastigiata Koster», горобина проміжна «Brouwers», граб звичайний «Fastigiata», платан гібридний, клен гостролистий «Columnare», вишня пташина «Plena».

- Навесні кияни завдяки онлайн-голосуванню на сайті нашого підприємства оберуть, які саме дерева ростимуть у центрі столиці, - додав Михайло Наконечний.
За словами фахівців, саме цей період є придатним для висаджування дерев, оскільки практично відсутнє промерзання ґрунту, а рослини перебувають у стані вегетативного спокою.

- Відповідно до агротехнічних норм, висаджування саджанців великих дерев рекомендується в період їх глибокого вегетативного спокою, який настає після опадання листя. Найбільш оптимальним для висадки таких дерев є зимовий період із температурою повітря до -12С, коли крупномірні саджанці дерев висаджуються у заздалегідь підготовлені посадкові ями, - зауважив начальник управління контролю за утриманням зелених насаджень та надання послуг КО «Київзеленбуд» Дмитро Бровко.

Зауважимо, що експериментальні саджанці ростимуть на головній вулиці столиці до осені. По закінченню експерименту ці рослини викопають і пересадять в парки та сквери міста, а саме той вид дерева, за який проголосують кияни, надалі висаджуватимуть на Хрещатику.

Нагадаємо, у столиці відкриють 10 оновлених парків.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!