Навігатор на 18 грудня: що цікавого в Києві

Навігатор на 18 грудня: що цікавого в Києві

Подія дня: путівник по святам

Сьогодні в мерії офіційно оголосять детальну програму новорічно-різдвяних заходів у столиці, а також щодо роботи міського транспорту в святковий період.

За онлайн-трансляцією брифінгу можна спостерігати в 11:00 на YouTube каналі міської держадміністрації.

День передсвятковий: «Візерунки новорічної ялинки»

У Національному заповіднику «Софія Київська» – сьогодні стартує комплекс новорічних  мистецьких та розважальних заходів: майстер-класи, виставки, святкові концерти, квести, інтерактивні екскурсії та ще багато цікавого.  Цієї зими будемо знайомити з українськими святковими традиціями та покажемо давні зв’язки між Київською Руссю-Україною та європейськими країнами. Сьогодні -  урочисте відкриття Святкова програма «Візерунки новорічної ялинки», і ознайомлення з казковою Виставка «Лібрето для Різдва». Одним словом запалюємо новорічну ялинку та загадуємо бажання!

Коли: об 16:00
Де: Музей «Брама Заборовського», НЗ «Софія Київська», вул. Володимирська, 24

Вечір дискусійний: маяки та дороговкази перекладної дитячої літератури

Книгарня «Є» та ЛітАкцент запрошують на дискусію про маяки та дороговкази перекладної дитячої літератури. Про те, що визначало і вказувало шлях українським перекладам класики та новинок світового дитліту та як міняються ці орієнтири сьогодні, говоритимуть у книгарні Є на Лисенка. Учасники: Іван Малкович та Валентина Вздульська. Модераторка: Ірина Ніколайчук.

Коли: о 18.30.
Де: Книгарня «Є»,  вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»

Вхід вільний

Вечір чеський: читання «Короткі штани для Вацлава Гавела»

Сьогодні  ті, кому цікава чеська культура, зберуться на заключну подію року – читання «Короткі штани для Вацлава Гавела». Це традиційна подія, яку започаткували чеські активісти на згадку про письменника, філософа і президента Вацлава Гавела.  Назва події пов’язана з днем інавгурації Гавела, коли він заступав на посаду у занадто коротких – як для офіційно-представницької функції – штанах. Це стало приводом для жартів і кепкувань, які сам пан президент теж сприймав із гумором. Короткі штани – це те, що об’єднує статус, знання і високі ідеали зі здатністю визнавати свої вади, сміятися над собою і завдяки цьому рухатися вперед.
Коли: о 19.00

Де: кнайп-клуб «Купідон», вул. Пушкінська, 1-3

Вхід вільний

Вечір музичний: квартет гітаристів «Київ»

Галерея «Дукат»  запрошує на вечір квартету гітаристів «Вогонь серця». Володимир Шаруєв, Марія Шаруєва,  Олег Григорович та Руслан Черемних підготували для вас таку програму: Л. Алєн – «Вогонь серця», В. Гомес – «Старовинний іспанський романс», О. Поплянова – «Мілонга», Х. Родріго – Концерт для гітари з оркестром ІІ частина «Аранхуес», Г. Манчіні «Рожева пантера», З. Абреу-Х. Кардоссо – «Тіко-Тіко» Д. Лерман – «Перуанський вальс», Ш. Рак – «Румба». А також звучатимуть вірші Ліни Костенко.
Коли: о 19:30

Де: галерея «Дукат», вул. Рейтарська 8 б

Вартість: 100 грн.

Вечір з Іздриком: Trap opera "Wozzeck"

Сьогодні у Києві перформан Trap Opera «Wozzeck» за участю Іздрика та Nova Opera. У цьому дійстві поєднуються поезія та лайф-електроніка, філармонічний тріп-хоп та хеппенінг, японські гранулятори, постструктуралістські алюзії на барокову оперу. Легендарний поет та перформер Іздрик у супроводі музикантів формації Nova Opera. Композитори, мульти-інструменталісти: Roman Grygoriv & Elias Spricht.  То хто ж він, отой Воццек? Закоханий? Блазень? Божевільний? Злочинець? Жертва? Запитання це залишається відкритим…

Коли: з 19:00 по 21:00

Де: вул. Січових Стрільців, 37-41

Вартість: 250 - 500 грн.

Перекриття місяця:  непроїзний центр

На час проведення новорічних та різдвяних заходів у столиці, з 2 грудня 2017 року до 31 січня 2018 року, на вул. Хрещатик щосуботи, щонеділі, у святкові та неробочі дні буде дозволено рух транспортних засобів.

Варто зауважити, що з 29 листопада до 31 січня буде обмежено рух транспортних засобів (окрім міського наземного пасажирського транспорту, який працює у звичайному режимі) вздовж Володимирського проїзду – від будинку № 23 на вулиці Софіївській до Михайлівської площі та на вул. Володимирській – від Рильського провулку до Володимирського проїзду.

Окрім того, 19 грудня з 16:00 до 21:00, з 20:00 31 грудня до 3:00 1 січня, 1 січня з 14:00 до 21:00, 7 січня з 12:00 до 15:00 заборонятьрух усіх видів транспортних засобів вздовж Володимирського проїзду, від вул. Софійської до Михайлівської площі, а також на вул. Володимирській, на ділянці від пров. Рильського до Володимирського проїзду.

Прогноз погоди  від синоптиків Українського Гідрометцентру

18 грудня у столиці очікується ускладнення погодних умов: вранці та вдень сильний сніг, хуртовина, пориви вітру 15-20 м/с, на дорогах ожеледиця.

Очікується також утворення снігового покриву висотою 5-10 см.

Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА просить киян бути обережними під час пересування містом із метою попередження травматизму та уникнення аварійних ситуацій.