Кличко проінспектував будівництво нового каналізаційного колектору на вулиці Фрунзе

Ганна Яснівська










Від стану стратегічних інженерних комунікацій без перебільшення залежить доля мегаполіса. Як не згадати масштабну аварію, що сталася на початку серпня, коли внаслідок виходу з ладу головного колектору Києва жителі Оболонського, Подільського та Шевченківського районів упродовж кількох діб залишалися без води? А скільки дрібних аварій щороку трапляється на таких мережах?!
Раніше чиновники крізь пальці дивилися на ці пекучі проблеми: мовляв, якось буде. Або ж усе списували на відсутність коштів. Між тим, колектор, що забезпечує відведення стічних вод, охоплюючи Куренівку, Оболонь, Вітряні гори, Виноградар та чимало інших мікрорайонів, уже протягом 16 років не є придатним до експлуатації.
- Наше пріоритетне завдання – якнайшвидше завершити будівництво другої нитки колектору, аби не допустити аварійних ситуацій, – наголосив Віталій Кличко.
Під час розмови з будівельниками мер стисло поінформував і про фінансову складову питання. Потрібно 600 мільйонів гривень – саме така сума зазначена в кошторисі, затвердженому ДП «Укрдержбудекспертиза». Наразі є лише третина цих коштів: з міського бюджету було виділено 45 мільйонів, ще 160 мільйонів – з Державного фонду регіонального розвитку.
Фахівці чаклують над колектором цілодобово. Тут щодня задіяно близько 40 спеціалістів, котрі чергують у дві зміни по дванадцять годин. І вже є результат кропіткої праці – дев’ятикілометровий тунель для цієї специфічної інженерної магістралі.
- Працювати доводиться в нелегких умовах: ґрунт тут нестійкий і водянистий, що значно ускладнює роботу. Аби уникнути можливих зсувів та перешкод, ми заморозили верхній шар землі. Уже привезли обладнання, яке діє за принципом великого холодильника, – розповіли «Вечірці» працівники «Київметробуду». – Для досягнення необхідного ступеня замороження знадобиться близько трьох місяців.
Нова нитка колектору будується за технологією європейського зразка: міцність гарантуватиме залізобетонна оболонка із застосуванням якісного поліетилену. Гарантія цього об’єкта становитиме щонайменше 100 років. Завершення будівельних робіт заплановане на перше півріччя 2017-го.