Вікенд киянина на 16 та 17 грудня

Вікенд киянина на 16 та 17 грудня

Чим ближче до Нового року, тим пришвидшується темп життя! Треба все встигнути! І відпочити не забути і подарунки придбати! До речі синоптики нам обіцяють погоду, найгіршу з можливої взимку - "снігодощ" і 1-3 градуси  тепла. Тож обирайте теплу і затишну подію, концерт, виставку чи лекцію!

СУБОТА, 16 грудня

«Україна в дзеркалі Японії»

В рамках Року Японії МІП виготовило дитячу книгу «Україна в дзеркалі Японії». На замовлення Міністерства інформаційної політики України харківська художниця Maria Ruban (Mariczka Ruban) створила серію малюнків для дітей, в яких порівняла традиційні символи Японії та України. Під час презентації відбудеться майстер-клас від художниці для діток – японців та українців.

Коли: о 14:-00 ;

Де: у  Мистецькому арсеналі, вул. Лаврська, 10-12

Вхід вільний за попередньою реєстрацією: : goo.gl/qUKsD3

Кураторська екскурсія Сергія Браткова виставкою Місто ХА

Киян запрошують  на єдину екскурсію Сергія Браткова – співкуратора виставки та одного з найбільш визнаних на міжнародній сцені українських художників. Ідея про створення виставки, присвяченої харківському авангарду, виникла у Сергія Браткова 2 роки тому і на екскурсії ви дізнаєтеся про процес підготовки виставки та принципи відбору робіт, адже «Місто ХА» не обмежене історичним авангардом початку ХХ століття – у виставкових залах представлені роботи 26 харківських художників останніх 100 років. Реєстрація за посиланням https://goo.gl/hsqPbF  Усю паралельну програму виставки Місто ХА шукайте на https://www.slideshare.net/namumuseum

Коли: о 15:00

Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6

Вартість: 40 грн, студентський -20 грн, школярі - 10 грн.

«Різдвяна казка» в Ботсаду

Киян запрошують поринути у святкову атмосферу виставки  майстрів флористів України та Литви на тему "Різдвяна казка". Вони  покажуть, які зараз модні тенденції із виготовлення різноманітних ялинкових прикрас, ялинок, композицій з використанням новорічної та різдвяної символіки. В рамках відкриття виставки пройде дитячий майстер клас.
Коли: з 10:00 - 17:00.

Де: Національний Ботанічний сад ім. Гришка НАН України, вул. Тимірязєвська, виставковий зал, корпус 6, поверх 1.

Вхід на виставку безкоштовний

«День відкритих дверей» у КПІ

#КПІ ім. Ігоря Сікорського запрошує на «День відкритих дверей». Рекламувати цей український технічний Гоґвортс  зайве. Приходьте, якщо мрієте тут вчитися :) Програма заходу - http://kpi.ua/node/15193. Попередня реєстрація.

Коли: з 9.00 до 16.00.
Де:  КПІ ім. Ігоря Сікорського, проспект Перемоги, 37

Legio Historica

Кілька разів на рік Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка дозволяє своїм гостям побачити усю внутрішню кухню, зайти на усі кафедри, підрозділи, поговорити з викладачами, студентами, деканом та будь ким, хто відноситься до нашого історичного цеху. У рамках фестивалю ми Legio Historica не відступлять від цієї традиції: усі кафедри будуть відкриті для вас, зможете подивитись, як працюють  історики! Тож гайда на фестиваль у рамках якого відбудуться десятки подій за участі найкращих істориків України, книжковий ярмарок, виступи реконструкторів та безліч інших подій! Детальнішу  програму дивіться тут.
Коли: о 10:30

Де: Червоний корпус імені Тараса Шевченка

Всі U-Kino до Жовтого автобуса!

Жовтий автобус запрошує усіх дітей та дорослих стати учасниками інтерактиву U-KINO! U-KINO це: дві доби натхнення від супер-профі та роботи дітей з прифронтової зони АТО. Справжні шедеври, створені дитячими руками: фільми, репортажі, фото. Дві доби натхнення від визнаних майстрів кіно, реклами і журналістики, майстер-класи і професійні ворк-шопи. Побачте власними очима, дізнайтесь з перших рук – як створюється майбутнє України.  Ці діти – вже його творять.

Коли: 10:00 до 17 грудня, 20:00

Де: Укрінформ, вул. Б.Хмельницького,  8/16
Вхід вільний

Родинна субота в музеї

У рамках проекту "Родинна субота в музеї" Національний Музей Літератури України запрошує на вишивальні вечорниці до Варвари.  Майстрині Тетяна Серебреннікова та Тетяна Зез (ZETA atelier) розкажуть, як створити народний одяг своїми руками, проведуть лекцію-практикум "Від льолі до плахти", поділяться багаторічним досвідом створення народного одягу з урахуванням сучасних умов. Бажаючі зможуть ознайомитись з виробами ZETA atelier. Для дітей - майстер-клас із орнаментації сорочок узорами, зібраними Оленою Пчілкою.

Коли: з 15:00 по 17:00

Де: Національний Музей Літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11,

Вхід за музейним квитком

«Ода соловейку» в філармонії

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» запрошує на вечір Валентина СИЛЬВЕСТРОВА. Художній керівник і головний диригент - ВАЛЕРІЙ МАТЮХІН Солісти – Інна ГАЛАТЕНКО (сопрано)  та  Дмитро ТАВАНЕЦЬ (фортепіано). Програма:  «Гімн 2001 року» для струнних,  «Тиха музика» для струнних,  Елегія пам’яті Івана Карабиця, Сім пісень на вірші О.С.Пушкіна для голосу, струнних і фортепіано, «Миттєвості поезії та музики» для голосу і фортепіано, Сім багателей для струнного оркестру. Три серенади для струнних і фортепіано. Камерна кантата № 4 для голосу, струнних і фортепіано.

Коли: з 19:00 по 21:00

Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість: 70-300 грн

Теплі краї в Україні

Зима потихеньку набирає обертів і в Україну  злітаються північні птахи. У Природничому музеї подумали, що киянам було б цікаво дізнатися, хто саме ці пернаті гості, звідки вони прилітають, де за ними можна спостерігати, і як привабити до своєї годівнички. Під час екскурсії також можна буде почути, чому саме ті чи інші види птахів перелітають чи залишаються у нас круглий рік, або лише прилітають зимувати; чому в одній частині України один вид може бути перелітним, а в іншій - осілим і т. д. Для участі необхідно зареєструватися:  https://goo.gl/forms/HtjieNkrgqJIucTw1.

Коли: з 13:00 по 14:00

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницкого, 15,
Вартість: вхідний квиток до музею (дорослий - 60 грн, дитячий - 35 грн) + благодійний внесок за екскурсію. Суму благодійного внеску відвідувач визначає самостійно.

НЕДІЛЯ, 17 грудня

Музика Між Сніжинками

У Музеї історії Києва запрошують на цікаву, живу і надихаючу музичну програму. Для Вас прозвучать чудові твори серед яких Соната Арпеджионе Шуберта та Сюїта для флейти Клода Болінга. Нікого не залишить байдужими Веселий, містичний "Хоровод духів" Антоніо Баццині. Також прозвучить Рахманінов та Шубертат в фортепіанному виконанні. А романтичний саксофон зігріє в будь який холод ! І ще багато сюрпризів від музикантів - випускників та педагогів КССМШ ім.М.Лисенка.

Коли: о 17:00

Де: Музей історії Києва, вул Богдана Хмельницького вул., 7,
Вартість: 100 грн

Благодійний концерт «Різдвяні мелодії світу»

Киян запрошують  на благодійний концерт оркестру гітаристів Києва “ПектораL” та хорового ансамблю “Classic” Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В. Г. Короленка. Унікальність цього концерту полягає у поєднанні роботи зрячих професійних гітаристів оркестру та дітей з тяжкими порушеннями зору, учасників ансамблю при ХСНВК імені В. Г. Короленка. Поєднання зусиль всіх учасників покликане привернути увагу громадськості до проблем позашкільної освіти дітей та дорослих з тяжкими порушеннями зору.  Також організатори прагнуть  привернути увагу громадськості до проблеми друку нотних видань шрифтом Брайля та організувати збір коштів на підготовку та друк навчальної нотної літератури шрифтом Брайля. В програмі концерту українські, іспанські, французькі різдвяні пісні, твори Й.Штрауса, Й. Пахельбеля, А. Вівальді та інші.
Коли: о 18.00

Де: Кірха Святої Катерини, вул. Лютеранська, 22
Вхід за запрошеннями. ( З питаннями щодо запрошень звертайтесь за телефоном: +38050 136 8343)

Де в Києві живе Дід Мороз

Секретною інформацією про те, де в Києві живе Дід Мороз і ... дві Снігуроньки поділиться Лада Лузіна під час авторської екскурсії.  А також розкаже, хто з українських персонажів виконував роль Снігуроньки. Як киянки ворожили на святки і де в Місті потрібно загадувати бажання Дідові Морозу? Екскурсія фінальна, новорічна - тому буде багато сюрпризів і приємних подарунків! Для реєстрації на екскурсію надішліть ПІБ і телефон за адресою lada@luzina.kiev.ua

Коли: о 13. 30

Де:  біля фонтану Самсон на Контрактовій площі
Вартість: 150 грн

Для реєстрації на екскурсію надішліть ПІБ і телефон за адресою lada@luzina.kiev.ua

Екскурсія вихідного дня: Україна між Сходом і Заходом

Ще одна недільна екскурсія, але вже в теплі:)  У Національному музеї історії України розкажуть, чому, наприклад, у музейних вітринах, присвячених козацьким часам поряд з європейськими обладунками і грамотами на шляхетські привілеї так широко представлені турецькі шаблі й татарські люльки?  Або чому козацькі писарі говорили як латиною, так і східними мовами, а «бунчук» був водночас символом влади українських гетьманів і кримських ханів?  Для участі потрібно зареєструватися за формою https://goo.gl/dPmU9E або за телефоном (044) 278-48-64.

Коли: о 14:00

Де: НМІУ, вул. Володимирська,  2
Вартість: 20 грн + вхідний квиток до музею (50 грн – повний, 30 грн – для школярів/студентів/пенсіонерів)

Київський відбірковий турнір FIRST LEGO League

Киян запрошують приєднатися до свята науки та робототехніки! У неділю 38 команд влаштують видовищну гру роботів. У програмі навіть робофутбол!  А також презентація   стартапів  юних дослідників та багато сюрпризів для гостей і учасників!

Коли: з 9:00 по 19:00

Де: Український дім, вул. Хрещатик, 2
Вхід для відвідувачів вільний