У столиці розшукують усиновлювачів та опікунів для чотирилапих пухнастиків [фото]

У столиці розшукують усиновлювачів та опікунів для чотирилапих пухнастиків [фото]

Поспішаючи у власних справах, ми проходимо повз вуличних тварин, намагаючись не помічати їх. Холод, голод, небезпека – це те, що переслідує їх щодня. Машини, різні хвороби, собаки та жорстокі люди загрожують котикам на вулиці все їхнє життя. Останнім часом з’являються різні проекти та благодійні організації, окремі волонтери, котрі намагаються допомогти тваринам, які потрапили у складні життєві обставини. «Вечірка» побувала у Центрі адопції котів, що на вул. Дмитрівській, 39, де пухнастикам дають житло, їжу, лікують і шукають господарів. 

Розміщується Центр адопції на території клініки «Зоолюкс». Цього місяця його було офіційно відкрито, але працює він уже не перший місяць. Зараз тут мешкає близько 20 котиків. Коли тварина потрапляє сюди, їй роблять аналізи крові на різні віруси, купають, обробляють від паразитів, проводять мікологічне дослідження, кота оглядає ветеринар, вакцинують і стерилізують або каструють. Після всіх цих процедур тварина залишається на 2-тижневому карантині у Центрі. Якщо ви знайшли тваринку та хочете їй допомогти, але забрати до себе можливості немає, то можна привезти її до Центру адопції. Але при цьому потрібно сплатити за всі перелічені обстеження (приблизно 2 тис. грн). Також якщо виявиться, що тварина хвора, потрібно буде допомогти фінансово на її лікування. 

Фотограф Центру Євгенія Драч зазначає, що проект поки що тримається на волонтерах та небайдужих. Проживання одного котика у притулку обходиться у 51 грн на день (за умови, що тварина здорова, якщо ні – то більше). 

Чим відрізняється Центр адопції від притулку? Євгенія Драч пояснює, що Центр має на меті не пожиттєве утримання тварин, а лише поки знайдеться людина, яка готова нести відповідальність за майбутнє тварини. На запитання, скільки часу потрібно на прилаштування котика у родину, дівчина зазначає, що найшвидше «розходяться» кошенята та красиві котики (їм можна знайти родину за декілька годин за допомогою соціальних мереж). 

Котячі маніяки полюють на тварин

Євгенія Драч розповіла, що з дитинства всіх вуличних котиків тягнула додому. 

- Навіщо купувати, якщо можна когось прихистити, – виражає свою позицію дівчина.

У волонтерстві Євгенія вже не перший рік і розповідає, що до Центру зазвичай котики попадають прямо з вулиці. 

- У першу чергу беремо тварин, які можуть не вижити на вулиці. А саме: кошенята, вагітні кішечки та тварини, по яких видно, що іще нещодавно вони були домашніми, але за якихось обставин втратили домівку. Такі котики перебувають у паніці. І без допомоги людини вони не виживуть, – зазначає Євгенія.

Волонтер розповідає, що в Києві діють так звані котячі маніяки. Психічно хворі люди знищують довкола себе тварин, отримуючи задоволення від страждання живих істот. В одному з будинків на Лісовому масиві мешкає саме такий покидьок. Адже у дворі час від часу знаходять мішки із замордованими котиками. У підвалі цього самого будинку кішечка народила кошенят. Волонтерами було прийнято рішення терміново евакуювати звідти тварин, адже крім того що малюкам буде важко вижити у підвалі, ще і психічно хвора людина на них полює. Так котяча родина опинилась у Центрі адопції. Кошенята виявилися хворими. Медикам та волонтерам врятувати вдалося всіх, але через перенесену інфекцію одному з кошенят довелося видалити очі. Зараз цей котик, хоч нічого і не бачить, однак не комплексує з цього приводу – активний та жвавий і шукає родину. 

Проте безвідповідальність власників нічим не краща за жорстокість психічно хворих. Вагітну Галатею викинули власники прямо на вулиці. Кішечка сиділа у дворі поруч з іще недавно своїм будинком і не знала, куди їй дітись. 

Так Галатея оселилась у Центрі. Незабаром в неї народилося шестеро малюків. Проте у кішки почалося внутрішнє запалення, і їй довелося зробити операцію. Декілька діб лікарі боролися за життя Галатеї, а волонтери – за життя її малюків.

- Нам доводилося робити все те, що робить мама-кішка: годувати щогодини малечу та після кожної годівлі масажувати їм животики, – згадує Євгенія.

Зараз і з кошенятами, і з їхньою мамою все гаразд. Кошенят уже розібрали, а от Галатея поки лише шукає господаря. 

Ще одним вихованцем Центру адопції є Мартін, у якого ВІК (вірус імунодефіциту кота). Цей вірус є аналогічним до ВІЛ людини, але, за словами спеціалістів, для людини небезпеки не представляє. Специфічного лікування від ВІК для котів не існує, вони можуть прожити довге та щасливе життя, але за таким котиком потрібен гарний догляд і йому не можна контактувати з іншими котами. Тому Мартін зараз перебуває на домашній перетримці – вдома у Євгенії. Але він дуже хоче знайти постійних господарів. 

Хто може прихистити чотирилапого

Центр адопції створювався з метою знаходження господарів для вусатих чотирилапих. Оскільки неможливо підібрати всіх хвостатих з вулиці та тримати в Центрі, волонтери намагаються якомога швидше знайти людину, яка «усиновить» котика. Проте щоб стати «усиновлювачем», потрібно відповідати певним критеріям. А саме: 

- зобов’язатись не тримати тварину на самовигулі. Волонтери зазначають, що на вулиці для кота небезпека. Крім того, вдома не теплому дивані котику краще, ніж на вулиці;
- мати сітки на вікнах, які захистять хвостатого від смерті;
- раз на рік вакцинувати тварину;
- стерилізувати або каструвати кота;
- співпрацювати з волонтерами та час від часу надавати їм фотозвіт із життя тварини.

Раз на місяць Центр адопції проводить Кото-Ярмарок, де роздають котиків. Найближчий захід відбудеться 23 грудня. Для того щоб взяти пухнастика, потрібно мати при собі паспорт, переноску та підписати договір. 

Нагадаємо, Київський зоопарк розшукує «гладильщиків» котів.