Київ пропонує впорядкувати ботанічний сад на Печерську

Київ пропонує впорядкувати ботанічний сад на Печерську

Столична влада готова взяти на баланс міста та відновити Національний ботанічний сад імені М. Гришка, який зараз належить Національній академії наук України. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Київ».

Кличко зазначив, що до нього часто звертаються з проханням навести лад в ботсаду: відремонтувати доріжки і зруйновані сходи, встановити освітлення.

-Я постійно відповідаю, що ми можемо його відреконструювати, як це робимо з багатьма парками в столиці. Але ми не можемо вкладати гроші, коли балансоутримувачами є державні установи, — наголосив мер.

Віталій Кличко зазначив, що сьогодні ботанічний сад ім. М. Гришка належить Національній академії наук. «Ми можемо і готові взяти цей парк на баланс міста і привести його ладу, до рівня парку «Наталка», — підкреслив міський голова.

Народний депутат Дмитро Білоцерковець зазначає також, що йому у Фейсбук постійно пишуть кияни про жахливий стан ботанічного саду на Печерську.

Проблем кілька:
1) На території саду живе велика зграя собак, яку там утримує колектив. Не забезпечені безпека відвідувачів, через відсутність поділу території для проживання тварин, які в принципі, зграєю, там і не повинні знаходитися. Сьогодні, наприклад, покусали одну людину, якій знадобилася медична допомога в лікарні. Як мені пояснили, цей випадок не перший за останній місяць.
Керівництву ботанічного саду, треба було передати тварин в громадський, або міський притулок, для того, що б забезпечити безпеку тварин і відвідувачів, а не блокувати роботу комунальних служб.
2) Свавілля щодо торгівлі на балансової території саду під час сезону.
3) Поганий стан інфраструктури, і це при тому, що стягується плата за вхід.

— Місто не так давно запропонувало допомогу аби навести порядок, але не має права вкладати бюджетні кошти, — зауважує Дмитро Білоцерковець.- Є два шляхи: або НАН України має взятися за голову і навести нарешті лад в ботанічному саду, або віддати його на баланс міста.

Але кияни в коментарях пишуть не тільки про собак, а й про проблему тотальної забудови території приватним та багатоквартирним житлом біля ботанічного саду.

-