«Святкове вбрання» ялинки обійдеться у 2,7 млн грн

«Святкове вбрання» ялинки обійдеться у 2,7 млн грн

Проблеми з транспортуванням головної ялинки України з Івано-Франківської області до столиці, пов’язані з примхами снігової стихії у Карпатах, нарешті позаду – у вівторок зелену красуню доставили на Софійську площу. 

Лісники зрубали її 2 грудня неподалік міста Богородчани. Головна столична ялинка вже доволі «похилого віку» – має більше 90 років, але ще доволі статечна: «зріст» сягає 28,5 метра при діаметрі крони 7 метрів. Як розповів нашому кореспонденту головний розпорядник Новорічно-Різдв`яних свят на Софійській площі, керівник громадського об`єднання Folk Ukraine Ігор Добруцький, святкове вбрання ялинки обійдеться у 2,7 млн. грн.. Прикрасять її «сережками» - золотистими кульками різного розміру – від 40 до 50 см, а також ліхтариками розміром до 140 см, які щохвилини змінюватимуть колір, «намистом» стануть 3,6 км гірлянд, які переливатимуться барвами щодня. Вартість самої ялинки з доставкою становить близько 86 тис. гривень. 

Загалом же витрати на підготовку столиці до проведення зимових свят складуть близько 27 млн. грн., із яких лише 4,5 млн. будуть коштами міського бюджету, решта – це гроші меценатів та громадських організацій, повідомили «Вечірці» в КМДА. Зокрема, київська влада виділить на культурні проекти в центрі Києва 210 000 грн. 1,9 млн. грн. отримає на свої заходи департамент освіти і науки, молоді та спорту, 293 000 грн. – Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, ще 2,1 млн. грн. нададуть на підготовку до свят районним управлінням міста. Але хіба можна виміряти грошима ту радість, яку подарує ялинка та новорічні свята киянам і гостям міста, які приїдуть за сотні кілометрів, щоб помилуватися цією красою!

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.