Мінекономрозвитку не підтримує законопроект «Купуй українське - плати українцям»

Мінекономрозвитку не підтримує законопроект «Купуй українське - плати українцям»

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України виступає проти законопроекту №7206 “Купуй українське – плати українцям”, зареєстрованого у Верховній Раді 17 жовтня 2017 року. На думку Міністерства, законопроект №7206 є шкідливим для системи публічних закупівель і для економіки України в цілому, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку детально проаналізувало законопроект і дійшло висновку, що він спотворює конкуренцію і просуває інтереси окремих виробників під виглядом захисту національного виробника. 

Перш за все, потрібно відзначити, що наразі і так понад 99% учасників та переможців у публічних закупівлях - українські компанії, менше 1% - іноземні. Водночас, за даними Держстату, імпортні товари складають лише 27% в загальному обсязі держзакупівель. За оцінками Мінекономрозвитку, в роботах та послугах ця цифра ще нижча. Більше того, 29% загального українського імпорту - це мінеральні палива, нафта і продукти її перегонки. Відтак, в існуючих умовах суттєво знизити частку імпорту в державних закупівлях не видається можливим. Враховуючи вище зазначені факти, вплив законопроекту №7206 на кількість українських товарів, які закуповуються замовниками, буде мінімальним або взагалі відсутнім.

Водночас, немає жодної гарантії того, що додаткові доходи українських виробників будуть працювати на економіку України. Законопроект №7206 не передбачає жодних зобов’язань щодо реінвестування додаткових прибутків, отриманих на держтендерах. Тобто, кошти платників податків можуть бути виведені з економіки України до офшорних компаній.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.