Поліцейських протестували на ВІЛ [фото]

Поліцейських протестували на ВІЛ [фото]

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди у Києві відбулась спільна акція Управління патрульної поліції м. Києва та Альянсу громадського здоров’я. Особовий склад Управління Патрульної поліції у місті Києві прошов добровільне анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію та вірусний гепатит С у спеціально обладнаних мобільних амбулаторіях.

В Україні більше 250 тис (оціночна кількість) ВІЛ-інфікованих громадян. З них лише половина перебуває під медичним наглядом та лікується. По Києву ці цифри 23 тисячі та 12 тисяч - відповідно. Таку статистику оприлюднив Олександр Юрченко, керівник Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Він повідомив, що зараз ВІЛ-інфікованих в Україні лікують абсолютно безкоштовно.

Пан Юрченко пояснив, що це сучасні препарати, які надають хворим безкоштовно. І їх потрібно приймати лише раз на день.

- Сьогодні ми власним прикладом демонструємо нашим співгромадянам важливість профілактики та особистого захисту, який починається з проходження простої та безболісної процедури – експрес-тесту на ВІЛ та вірусний гепатит С, - заявив Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

А Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я повідомив, що вчасно розпочата терапія дає змогу ВІЛ-інфікованим  людям прожити довге і повноцінне життя. А у випадку гепатита С – повністю одужати вже через 3 місяці лікування.

Оксана Капітанська, представник патрульної поліції прийшла на акцію зробити експрес-тест щоб на власному прикладі стимулювати людей піклуватися про власне здоров’я. Через п’ять хвилин, Оксана вже отримала результат, і упевнилась, що абсолютна здорова.

А Олександр Юрченко зазначив, що відтепер кияни можуть протестуватись на ВІЛ анонімно та абсолютно безкоштовно не лише в кабінетах довіри, а й у поліклініці за місцем проживання.

- За 15 хвилин пацієнт може отримати результат.  Якщо людині відмовили у тестуванні в поліклініці, то потрібно звернутись на «гарячу» лінію КМДА, - додав Олександр Юрченко.