У столиці розпочався вікенд необмежених можливостей

У столиці розпочався вікенд необмежених можливостей

Вікенд необмежених можливостей: створюємо разом світ, зручний для всіх - це ініціатива, започаткована агенціями Організації Об’єднаних Націй в Україні спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України та рухом ТАК МАЄ БУТИ з метою привернення уваги до прав людей з інвалідністю, які порушуються внаслідок недоступних для них послуг і середовища та заради усвідомлення широким загалом актуальності цього питання.

Ініціатива реалізується у формі флешмобу, до якого долучаються представники бізнесу сфери послуг та дозвілля у місті Києві та, за наявної технічної можливості, роблять власні заклади й послуги доступнішими, а також протягом 1-3 грудня 2017 року привертають увагу своїх відвідувачів до питання прав людей з інвалідністю через надання особливих послуг, проведення спеціальних акцій для клієнтів та гостей.


Зокрема, Національний музей Тараса Шевченка в рамках програми «Музей без бар’єрів» у співпраці з Доступно.ua та за ініціативи «Вікенд необмежених можливостей» запрошує відвідати інтерактивно-дискусійний проект «безБАР’ЄРНЕ мистецтво». Лише на 5 днів зали музею перетворяться на справжній лабіринт з випробуваннями! Щоб ознайомитись із творами мистецтва, відвідувачам доведеться на власному досвіді: відчути особливості сприйняття людей із порушеннями зору, слуху та опорно-рухового аппарату, подолати бар’єри, недоступні маломобільній групі людей, оскільки серед цієї групи був або буде кожен з нас (це батьки з малюками, велосипедисти, літні люди і особи з травмами чи навіть просто з габаритним багажем).

А 2 грудня з 11.00 до 17.00 тут відбудеться Форум ІНКЛЮЗИВНОСТІ: простір, доступний для всіх. Доступно.UA запрошують людей з інвалідністю, батьків маленьких дітей, велосипедистів та всіх, хто бажає зробити місто комфортнішим, ніж воно є зараз, а також представників влади та закладів, установ й інших публічних місць.

В Музеї історії міста Києва на вихідних о 12.00 та 14.00 буде проводитися екскурсія-інсценування адаптована для людей з тяжкими порушеннями зору, а о 13:00 – для людей з тяжкими порушеннями слуху. Екскурсія проводиться для звичайних відвідувачів і має на меті привернути увагу до особливостей сприйняття середовища людьми з інвалідністю, тих обмежень, з якими вони щодня стикаються. Вхід безкоштовний, але кількість місць обмежена. Бронювання за номером (044) 520-28-26.

В рамках Вікенду необмежених можливостей Мистецький Арсенал запрошує на Виставковий проект "Японія. Уявний путівник"! Праве крило Арсеналу, де відбувається виставка, обладнане пандусами для зручного пересування людей з інвалідністю. Крім того, є вільний доступ до усіх залів, зони гардеробу, кафе, приміщення обладнане туалетами для людей з інвалідністю. Вхід до Мистецького Арсеналу обладнано тактильними вивісками, на скляних дверях є жовті позначки для людей з порушеннями зору, частина території оздоблена спеціальною тактильною плиткою, на подвір'ї є вказівники жовтого кольору з написами шрифтом Брайля. Люди з інвалідністю 1 та 2 групи мають право безкоштовного відвідування виставки. За необхідності людина з інвалідністю може звернутись до адміністратора виставки щодо супроводу.

4 грудня о 14:30 Київський апеляційний адміністративний суд до Міжнародного дня людей з інвалідністю організовує серію майстер-класів. Учасники зможуть навчитися основам живопису та мови жестів, а також познайомитися з Юлією Ресенчук, презеденткою благодійного фонду розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК».Участь безкоштовна.

Також до ініціативи приєдналися заклади харчування (VETERANO PIZZA, Like a local's, Сім'я ресторанів Діми Борісова), кінотеатри (Multiplex, Кінопанорама), Київський академічний театр ляльок та інші.

Перелік учасників розміщений на сайті
За новинами ініціативи стежте у Фейсбуйці 

Нагадаємо, соціально відповідальний бізнес працевлаштовує інвалідів: у виграші всі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!