Уряд продовжує курс на енергетичну незалежність

Уряд продовжує курс на енергетичну незалежність

Про це на своїй сторінці у Фейсбук заявив міністр екології Остап Семерак.

- Абсурдно, але донедавна ринок надрокористування регулювався нормативно-правовими актами 1985 року. Навряд чи за таких обставин можна було конкурувати у сучасному світі чи бути цікавими для тих же інвесторів. Далі так не буде, - йдеться у повідомленні.

Під час проведення робочої наради у Полтаві щодо розвитку вітчизняної газовидобувної галузі під головуванням Володимира Гройсмана, основні меседжі зводилися до наступного:
- повне оновлення геологічної галузі, а це передбачає внесення змін до існуючих нормативно-правових актів та напрацювання необхідного законодавства, яке б відповідало сучасним реаліям;
- вироблення чітких та прозорих правил гри для всіх учасників ринку;
- лібералізація цього ринку та залучення інвесторів;
- усунення корупційної складової і т.д.

- Я розділяю позицію більшості експертів, що геологічна галузь переживає занепад, який має бути зупинено. Реформам у сфері надрокористування бути, і ми над ними працюємо. Лише кілька фактів: протягом 2016-2017 років шість разів!!! було внесено зміни у Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами (постанова №615) та чотири рази!!! - в Порядок проведення аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами (постанова № 594). Також затверджено нові Правила розробки нафтових і газових родовищ, на ухвалення яких не було політичної волі близько 10 років!!!, - зауважує міністр.
При Мінприроди також було створено робочу групу з питань вдосконалення системи надрокористування в Україні.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.