Осокорки у Києві: новий екопарк та зариблення водойм вже навесні

Осокорки у Києві: новий екопарк та зариблення водойм вже навесні

На озері Жандарка, що на Осокорках у Києві планують організувати парк відпочинку. Про це повідомляє депутат Київради Володимир Гончаров.

-Організували зустріч активу ГО «Жандарка Екопарк» та небайдужих жителів із фахівцями КО «Київзеленбуд» та КП УЗН Дарницького району по проектуванню майбутнього парку відпочинку навколо озера Жандарка, - повідомив Володимир Гончаров. - На 2018 бюджетний рік планується передбачити кошти на проектування паркової зони та початок будівництва. Активісти висловили свої побажання щодо облаштування зеленої території на Позняках. Наступний наш крок – зустріч представників громади в КО «Київзеленбуд» аби разом із фахівцями скласти завдання на проектування нового парку. Але є ще актуальні екологічні  питання:  розчищення водойми Підбірна, самозахоплення територій, вирубка Осокорів, що спричиняють аварійні ситуації.

Ми плануємо зариблення Жандарки.  Хочемо порадувати наших рибалок, жителів району.Ми спільно із телеканалом "Трофей" готуємося до осінньо-весняного зариблення нашої улюбленої Жандарки.

Фахівці національного університету біоресурсів та природокористування, наукова лабораторія біопродуктивності водойм та рибогосподарської екології, в присутності знімальної групи  взяли гідрохімічні, гідробіологічні та іхтіологічні проби для розробки плану зариблення водойми.
Аналізи взято у чотирьох контрольних точках озера. Результати наступні:
- Рівень кисню – в нормі
- pH води – відповідає нормі
- кількісний та якісний аналіз фітопланктону, зоопланктону та зообентосу
- контрольний відлов іхтіофауни для визначення видового складу, кількісних характеристик, темпів росту, годованності, наявності паразитів та статево-вікового складу.
За двома останніми пунктами результати будуть за деякий час.

- Ми чекаємо на висновки експертів, які стануть основою для підготовки Жандарки до заселення новою рибою, - сказав Володимир Гончаров.