Місцева демократія країн Східного партнерства потребує участі громадськості - Володимир Прокопів

Місцева демократія країн Східного партнерства потребує участі громадськості - Володимир Прокопів

Задля ефективного співробітництва ЄС з країнами Східного партнерства, необхідно досягнути якісного рівня участі місцевих громад, які стають дедалі більш активними. На цьому наголосив співголова CORLEAP Володимир Прокопів, виступаючи в рамках 5-го Саміту Східного партнерства. За його словами, головний меседж цього саміту “Сильніші разом” підкреслює наскільки є важливим об'єднання Європейського Союзу та партнерів на всіх рівнях.

-Глобальна Стратегія Європейського Союзу щодо зовнішньої політики та політики безпеки вказує — ЄС готовий підтримувати різні шляхи зміцнення співпраці з сусідніми територіями. Переглянута Європейська політика сусідства, передбачає нову структуру для розбудови більш ефективних і стабільних партнерств. Хочу наголосити, що без участі місцевих і регіональних влад – жодна з цих цілей не буде досягнена. Саме тому потрібно дотримуватися принципів послідовної взаємодії з місцевими органами влади та їх асоціаціями згідно пріоритетів Східного партнерства, - зазначив Володимир Прокопів.

Також співголова CORLEAP Володимир Прокопів відзначив, що інтенсивність і успішність реформ мають відкривати європейську перспективу. А саме — європейські прагнення підписантів угод про асоціацію мають бути визнані. За словами Володимира Прокопів, в рамках Саміту буде представлено декілька рекомендацій. Вони підсилені доповідями: про розвиток участі громадськості, як засіб зміцнення місцевої демократії в країнах Східного партнерства. А також про роль та участь місцевих і регіональних влад у політиці енергоефективності.

-Головні меседжі цих документів, по-перше, - необхідність розвитку культури партнерства між місцевими та центральними органами влади. По-друге, заклик до національних урядів, щодо збільшення фінансової підтримки та повноважень громад у розрізі процесів децентралізації, - уточнив Володимир Прокопів.

Нагадаємо: CORLEAP – це рівноправна платформа для представників місцевих і регіональних влад Європейського Союзу та всіх країн Східного партнерства.

Її мета - сприяння місцевій демократії та належному врядуванню на усіх рівнях співробітництва, як з ЄС так і в рамках Східного партнерства. Крім того, цей орган служить основою для співпраці та обміну досвідом між членами Комітету регіонів і представниками місцевих та регіональних влад країн-партнерів.

У 5-му Саміті Східного партнерства, який сьогодні проходить в Брюсселі, беруть участь понад 20 лідерів держав ЄС (решта країн будуть представлені заступниками чи міністрами закордонних справ) і шести країн-учасниць ініціативи, включно із президентом України Петром Порошенком. Україна наполягає на розробці нових, амбітних цілей програми Східного партнерства, і перш за все прагне отримати чіткі гарантії перспективи членства з ЄС. Також Україна закликає передбачити поглиблену програму співпраці для трьох країн Східного партнерства, які вже мають Асоціацію та безвіз. Окрім того, Київ наполягає на прямій згадці про роль Росії як агресора у конфлікті на Сході України.