Кінотеатр ім.Гагаріна реконструюють з надбудовою ще кількох поверхів

Кінотеатр ім.Гагаріна реконструюють з надбудовою ще кількох поверхів

Як повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко, КП «Житлоінвестбуд-УКБ» розпочинає проектні роботи для подальшої реконструкції будівлі кінотеатру імені Гагаріна. Що на вул. Щусєва, 5 відповідно до розпорядження КМДА. З коштів міського бюджету у 2017 році на ці цілі було виділено 1 млн гривень.

-Кількість поверхів будівлі буде збільшено до п’яти за рахунок надбудови адміністративно-офісної частини, у якій розмістяться сучасні теле- та радіостудії, а також приміщення для редакцій «Телеканалу «Київ», «Радіостанції «Голос Києва» та газети «Вечірній Київ», - пояснив Олександр Спасибко..

За його словами, колишній кінотеатр та його територія нині перебувають у занедбаному стані, що може призвести до руйнування конструкцій та створення небезпечних ситуацій.

-Будівля збереже свою історичну функцію кінотеатру – на першому поверсі розмістяться два кінозали на 66 та 48 місць з сучасним обладнанням, просторим фойє, допоміжними приміщеннями та безбар’єрним доступом для всіх груп населення, – зазначив директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп.

-У планах міської влади відновити та осучаснити будівлю кінотеатру, яка стане культурним центром мікрорайону та улюбленим місцем відпочинку киян, – наголосив Олександр Спасибко.

Нагадаємо, кінотеатр імені Гагаріна було споруджено в 1971 році, але проіснував він лише до 1993 року. У 90-х в фойє кінотеатру розмістився ресторан з більярдним клубом,  і він працював недовго, після чого приміщення спорожніли. У 1998 році, рішенням районної адміністрації в будівлі організовано продовольчий ринок, глядацький зал очищено від крісел та обладнання. У травні 2001 року рішенням Київської міської ради будівлю передано Українській православній церкві для створення Сирецького меморіалу, але виконанню цього рішення завадили місцеві продавці. Лише в 2007 році вдалось вивести торгівлю з будівлі, але ззовні кінотеатр заблокували МАФи, а стіни перетворилися на дошку оголошень з купівлі-продажу. Уже десять років будівля не експлуатується і поступово руйнується.