У Святошинському і Деснянському районах – критична ситуація з оплатою за тепло

У Святошинському і Деснянському районах – критична ситуація з оплатою за тепло

Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед ПАТ «Київенерго» збільшилась на 300 млн. грн. та становить  2,9 млрд грн. Найбільшу заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду перед Київенерго мають населення і ЖЕО столиці – 1,52 млрд грн та 674 млн грн відповідно.

Суттєву заборгованість за опалення та гарячу воду накопичив державний бюджет. На 1 листопада 2017 року заборгованість організацій, які фінансуються з держбюджету, становить 32,9 млн грн, а борг держбюджету з компенсації пільг та субсидій за тепло- та електроенергію –460, 4 млн. грн.

Найбільш критична ситуація з розрахунками населення за опалення і гарячу воду в Святошинському (205,4 млн грн) і  Деснянському (209млн грн) районах.

Сумарна заборгованість населення за опалення і гарячу воду перед КИЇВЕНЕРГО на 1 листопада 2017 р.  склала 1,52 млрд грн. Заборгованість жителів столиці за опалення становить 861,9 млн грн, борг за гарячу воду – 659,6 млн грн.

У перерахунку на одного жителя району найбільші борги перед компанією за опалення і гарячу воду мають мешканці Подільського району –1,82 тис. грн.

Серед житлових будинків максимальну заборгованість за послуги Компанії накопичили споживачі Святошинського району – 9,2 млн грн (пр-т Перемоги, 71а), Подільського – 5,3 млн грн (вул. Вишгородська, 45) та Печерського – 2,3 млн грн (вул. Євгена Коновальця, 44а).

 Київенерго не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів, тому недотримання киянами фінансової дисципліни ставить під загрозу роботу Компанії як стабільного постачальника соціально важливих послуг киянам. Сплачені клієнтами кошти зараховуються на спеціальні рахунки, з яких, згідно алгоритму НКРЕКП, автоматично перераховуються на оплату за газ та його транспортування.